Dębno: Kenijczyk wygrał maraton

Anna Miszczyk
W maratonie wzięło udział 776 zawodników
W maratonie wzięło udział 776 zawodników Anna Miszczyk
36. maraton w Dębnie wygrał Kenijczyk. Drugi był Radosław Dudycz, który został mistrzem Polski w maratonie. Wśród pań najlepsza była Edyta Lewandowska.

Mathew Kibowen-Kosgel przebiegł dębnowską trasę w dwie godziny 14 minut i 29 sekund. Po zawodach przyznawał, że nie jest do końca zadowolony ze swojego wyniku, ale przyszło mu walczyć z silnym wiatrem. Cieszył się natomiast Radosław Dudycz z KS GKS Kołczygłowy, który na mecie był drugi, co zapewniło mu mistrzostwo Polski. Jego czas to 2:14:59.

- To mój życiowy sukces, pierwszy złoty medal, a trzeci w karierze- mówił po przekroczeniu mety Radosław Dudycz.

Za nim był Vitalij Szafar z Ukrainy (2:15:24), a następny w kolejce Mariusz Giżyński z KB Sporting Międzyzdroje.- Bardzo dobrze się czułem i do 30 kilometra biegło mi się świetnie. Później zaczęło mi się coś dziać z nogami - mówił Mariusz Giżyński.

Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski zajął Maciej Miereczko z LKS Vectra DGS Włocławek.

Wśród pań najlepsza była Edyta Lewandowska z RKS Łódź. Mistrzostwo Polski zapewniła sobie czasem 2:35:42. Na mecie była 18. Za nią znalazła się Agnieszka Jasiak z TS Olimpia Poznań ( 2:38:15) i Ewa Brych -Pająk z CKS Budowlani Częstochowa ( 2:39:48).