Debiut nowego trenera Olimpii zakończył się bez happy-endu

Olimpia ma spore szanse na utrzymanie
Olimpia ma spore szanse na utrzymanie fot. olimpia szczecin facebook
Nie udał się debiut Macieja Wyganowskiego w roli trenera Olimpii. Kilka dni temu zastąpił zwolnionego Tomasza Bieleckiego. We Wrocławiu przegrał 0:1.

85. minuta spotkania. Olimpia wybijała aut na połowie rywalek. Próba wbicia piłki w pole karne Śląska kończy się stratą, ale szczecinianki błyskawicznie przejmują piłkę. Niestety, próba rozegrania ataku pozycyjnego kończy się stratą. Wrocławianki wyprowadzają kontrę, piłkę dostaje na dobieg Karolina Iwaśko, która wpada w pole karne i zaskakuje bramkarkę Olimpii strzałem po tzw. krótkim słupku.

Olimpia już nie miała sił, by zmienić wynik, ale i wcześniej nie miała na tyle dużo mocy, by zapracować na lepszy wynik.

Całe szczęście, że przegrał też zespół Tarnovii Tarnów, czyli rywal Olimpii w walce o utrzymanie. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, ale w najbliższą sobotę decydujące starcie. Olimpia podejmie Tarnovię. Wygrana naszego zespołu zagwarantuje utrzymanie się w elicie.

Śląsk Wrocław - Olimpia Szczecin 1:0 (0:0)
Bramka: Iwaśko (85.)
Olimpia: Radkiewicz - Michalczyk, Brzozowska, Szymaszek, Dżurenko, Brodzik, Szcześniak (86. Czartoryska), Garbowska (84. Lipiejko), Oleszkiewicz, Ziemba (60. Shahbazyan), Kalinina.