Darwin Atapuma nowym liderem Vuelta Espana

Przemysław Mirek
Michał Kwiatkowski ukończył 4. etap na 184. pozycji.
Michał Kwiatkowski ukończył 4. etap na 184. pozycji. Andrzej Szkocki/Polska Press
Francuz Liliian Calmejane (Direct Energie) wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Vuelta Espana. Nowym, czwartym już liderem został finiszujący na drugiej pozycji Darwin Atapuma (BMC). Najlepszy z Polaków był Bartosz Huzarski, który ukończył wyścig na 37. miejscu. Michał Gołaś był 135., a Michał Kwiatkowski - 184.

Wtorkowy etap był łagodniejszy od poniedziałkowego, jednak miłośnicy górskich podjazdów nie mieli prawa narzekać. Wyścig kończył się bowiem czterokilometrowym podjazdem o nachyleniu 7%. Wcześniej, na 11 km przed metą zaczynał się Mirador Vixia de Herbeira, podjazd o niespełna 5% nachyleniu.

Już na początku wyścigu od peletonu oderwała się grupa 20 zawodników. Na 80 km kolarze wypracowali sobie 3 minuty przewagi, które zostały powiększone do przeszło 5 minut na 120 km. Już wtedy było wiadomo, że zwycięzcą będzie ktoś z tej grupy uciekinierów.

I tak też się stało na 9 km przed metą zaatakował Lilian Calmejane z grupy Direct Energie, który wypracował 30 sekund przewagi nad pozostałymi kolarzami z ucieczki. Tuż przed linią mety spróbowali go zaatakować Darwin Atapuma i Benjamin King, ale nie byli w stanie zniwelować przewagi i finiszowali na pozostałych miejscach podium.

Po czwartym etapie Ruben Fernandez stracił koszulkę lidera. Przejął ją drugi na mecie Atapuma. Najlepszy z Polaków był Bartosz Huzarski, który ukończył wyścig na 37. miejscu. Michał Gołaś był 135., a Michał Kwiatkowski - 184.