Daria Kuczer ze Szczecina w drugiej rundzie juniorskiego US Open

old
Daria Kuczer
To już trzeci wygrany mecz szczecinianki na juniorskim szlemie. Polka wygrała z Ann Li w trzech setach.

Daria Kuczer musiała przedzierać się przez turniej eliminacyjny, więc ma już dwa mecze za sobą.

W pierwszej rundzie kwalifikacji szczecinianka zmierzyła się z Włoszką rozstawioną z numerem 8 - Ludmiłą Samsonową. Mecz był zacięty i wynik rozstrzygnął się dopiero w trzecim secie na korzyść Polki - 6:4, 4:6. 6:4.

W drugiej rundzie eliminacji Daria Kuczer spotkała się z Rosjanką Vladią Koval. Wychowanka AT Promasters Szczecin pokonała rywalkę 6:2, 6:1 i tym samym awansowała do turnieju głównego.

W pierwszym meczu głównej drabinki Polka zmierzyła się z Amerykanką Ann Li. Szczecinianka od razu zaczęła przełamaniem ale nie utrzymała swoich dwóch ostatnich gemów serwisowych i przegrała pierwszego seta 4:6.

Drugi set przebiegał kompletnie inaczej. Amerykanka ani razu nie utrzymała swojego serwisu - jedyny gem, który ugrała to gem przy serwisie Darii. Polka wygrała 6:1.

Trzecia partia spotkania była najtrudniejsza. Kolejny chaos jeśli chodzi o utrzymanie swoich gemów serwisowych z obu stron. Przy stanie 3:3 rozegrał się jeden z najdłuższych gemów tego meczu - dziewczyny doprowadziły do pięciu równowag. Kuczer wygrała tego gema. Przy stanie 4:3 doszło do kolejnego długiego gema, z sześcioma równowagami, tym razem na korzyść Li.

Więcej sił po tych dwóch wyczerpujących gemach zachowała szczecińska tenisistka, która bez problemu wygrała swój serwis i dokończyła dzieła przy serwisie młodej Amerykanki.

W drugiej rundzie Daria zmierzy się z Japonką Yuki Naito, rozstawioną na juniorskim szlemie z numerem 15.