Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Danuta Głodała: w Motańcu trzeba rozbudować świetlicę

Zdj. prywatne
Danuta Głodała na jarmarku Złota Dynia nad Miedwiem.
Danuta Głodała na jarmarku Złota Dynia nad Miedwiem. Zdj. prywatne
Danuta Głodała bierze udział w rywalizacji o najsympatyczniejszego sołtysa. Ma również szansę na tytuł Sołtys Na Obcasie.

Danuta Głodała jest sołtysem Motańca od 2007 roku.
- Lubię swoje zajęcie, choć czasem jest trudno - przyznaje Danuta Głodała, sołtys Motańca, w gminie Kobylanka. - Nie lubię gdy coś nie układa się po mojej myśli. Najbardziej lubię współpracować z mieszkańcami, a szczególnie z naszym kołem gospodyń. Wspólnie organizujemy coroczny festyn z okazji Dnia Matki i Matki Seniorki. Dobra jest też współpraca z Urzędem Gminy w Kobylance, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stargardzie Szczecińskim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury.
W sołectwie Motaniec obecnie działa Akademia Kobieca. Jest to projekt opłacany przez Europejski Fundusz Społeczny. W projekcie uczestniczy 15 pań. Mają m.in. spotkania z psychologiem, sianoploty, wytwarzają wyroby z papieru czerpanego, mają też zajęcia z filcowania oraz wyrabiania różnego rodzaju kartek okolicznościowych.
- Chciałabym rozbudować świetlicę wiejską, ponieważ jest za mała - mówi Danuta Głodała. - W Motańcu należałoby też powiększyć plac zabaw dla dzieci oraz urządzić boiska do siatkówki i piłki nożnej.
Sołtys Motańca mówi, że mieszkańcom wystarczy tylko "rzucić hasło", a zaraz mobilizują się do działania.
- Powiedziałam kilku mieszkańcom, że trzeba zacząć robić ołtarz na Boże Ciało - opowiada pani Danuta. - W krótkim czasie zorganizowało się bardzo dużo osób. Praca idzie szybciej i jest lżej. Przychodzą też ludzie starsi i oni również pomagają, udzielają rad. W konkursach dożynkowych zajmujemy czołowe miejsca na najładniejszy wieniec dożynkowy. W maju organizujemy zawsze festyn z kołem gospodyń. Pomaga w tym cała wieś. Włączają się wszyscy, młodzież, dorośli a nawet dzieci.
Danuta Głodała dodaje, że tak jak w każdym sołectwie, tak i w Motańcu są osoby, które nie chcą angażować się w sprawy społeczności. Ale na szczęście, jest to nieliczna grupa osób.
Sołtysowej dzień mija na pracach społecznych. W wolnych chwilach zajmuje się swoim domem i ogrodem.
W gminie Kobylanka jest dziesięciu sołtysów. W tym jest pięciu panów i tyle samo pań.
- Bycie dobrym sołtysem nie zależy od płci - uważa pani Danuta zapytana o to czy lepszymi sołtysami są mężczyźni czy też kobiety. - Bardziej zależy to od pomysłowości danej osoby oraz dobrej organizacji pracy. Mnie bardzo wspiera rodzina, która także bardzo chętnie włącza się w prace na rzecz wsi.
Głosowanie na najsympatyczniejszego sołtysa i najprężniejszego rolnika w regionie trwa do 10 listopada. Szczegóły w regulaminie, który można znaleźć w naszym serwisie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński