MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dają uczniom szansę pracy w Stargardzie. Firmy podpisały umowę ze szkołą

Emilia Chanczewska [email protected]
Przedstawiciele działających w Stargardzie firm: Bridgestone, Procyon i Cargotec  na wczorajszym spotkaniu bardzo chwalili współpracę z Zespołem Szkół nr 1 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego
Przedstawiciele działających w Stargardzie firm: Bridgestone, Procyon i Cargotec na wczorajszym spotkaniu bardzo chwalili współpracę z Zespołem Szkół nr 1 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego Emilia Chanczewska
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zawarł wczoraj umowy patronackie z trzema firmami.

Przyjmowanie młodzieży na praktyki zawodowe, uczniów i nauczycieli na staże, organizacja dla nich kursów i szkoleń, fundowanie stypendium dla najzdolniejszego ucznia, zapewnienie miejsc pracy dla jednego do trzech uczniów, to obowiązki firmy, wynikające z zawarcia umowy patronackiej ze szkołą. Zaś po stronie szkoły leży przede wszystkim dostosowanie programów nauczania, kierunków oraz efektów kształcenia do potrzeb firmy i nauka języka obcego zawodowego pod kątem profilu jej działalności.

Wczoraj, w Zespole Szkół nr 1, w obecności przedstawicieli władz oraz dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego, podpisane zostały umowy patronackie między szkołą a firmami: Bridgestone, Procyon i Cargo-tec. To sposób na przedłużenie współpracy. Od 1,5 roku wspólnie realizowany jest projekt "Najlepszy w zawodzie". Dwie 15-osobowe grupy uczniów z techników mechatroniczne-go, elektrycznego, elektronicznego i informatycznego współpracują z Bridgestone. Z kolei 15-osobowa grupa z technikum mechanicznego, a od września także z nowego technikum obsługi urządzeń dźwigowych - z firmą Cargotec. Natomiast 15 osób z technikum technologii drewna - z firmą Procyon, a 15 z technikum obsługi turystycznej - z Hotelem 104.

- Projekt się kończy, ale dobrze go kontynuować, bo to wymierna korzyść przede wszystkim dla uczniów - mówi Tomasz Korytkowski, dyrektor ZS 1 w Stargardzie.

Po pięciu najlepszych uczniów z każdej grupy w wakacje odbędzie staż w firmach, już jako absolwenci. Dostaną po 1800 zł brutto. Mają szansę poznać firmę i być może w niej pozostać, jako stażysta z urzędu pracy lub jako pracownik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński