Dąb Dębno prawie jak Wisła

Przemysław Sierakowski
Dąb strzelił cztery bramki w meczu z Kluczevią.
Gryf Kamień Pomorski zrehabilitował się po fatalnej porażce z poprzedniej kolejki i wygrał 4:1 z Hutnikiem Szczecin. Kłos Pełczyce zremisował w Ustroniu Morskim 0:0. A Dąb strzelił aż 4 gole.

Rasel Dygowo - Vineta Wolin

Spotkanie drugiego i trzeciego zespołu ligi bez wątpienia można było okrzyknąć starciem kolejki. Wyspiarze potrzebowali zwycięstwa, by dogonić wicelidera. Pierwsza połowa to absolutna dominacja zespołu z Wolina. W 36. minucie obrona Rasela popełniła błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego i doskonale wykorzystał to Jakub Tarka, który strzelił bramkę na 1:0 dla Vinety. W drugiej połowie w drużynie gospodarzy doszło do trzech zmian, co całkowicie odmieniło grę zespołu. Jednak piłkarze Rasela nie potrafili wykorzystać stwarzanych przez siebie okazji. Wynik meczu nie uległ zmianie. Goście wygrali 1:0 i zbliżyli się do wicelidera z Dygowa na jedno oczko.

Gryf Kamień Pomorski - Hutnik Szczecin

Podopieczni trenera Stanisława Kuryłły mieli za sobą fatalną passę przed starciem z Hutnikiem. Przegrali trzy ostatnie mecze, zdobyli w nich zaledwie dwie bramki, a stracili aż 14. Trudno było oczekiwać, że już w sobotę zobaczymy odmieniony zespół. Szczecinianie zaskoczyli Gryfa wysokim pressingiem. Ten fakt sprawił, że początek meczu był dość wyrównany. Wszystko zmieniło się w 10. minucie, kiedy gola zdobył Kacper Wittbrodt. Od tego momentu przeważali już tylko piłkarze z Kamienia Pomorskiego. Hutnik praktycznie nie miał dobrych okazji do strzelenia bramki. Wyjątkiem był pojedynczy strzał Dariusza Skuratowskiego. Tymczasem Gryf doskonale dokumentował swoją przewagę i zdobywał kolejne gole. Szczecinianie zdołali strzelić honorową bramkę w 90. minucie, a jej autorem był Krzysztof Szumiato.

- Mój zespół grał dobrze i warto go za to pochwalić mówił Stanisław Kuryłło, trener Gryfa. - Młodzi piłkarze dają nadzieję na to, że w przyszłości będą dobrymi graczami. Boli to, że zawodnicy nie mają wsparcia. Kibice w Kamieniu Pomorskim przychodzą patrzeć na nasze porażki, więcej osób kibicuje tu innym zespołom niż nasz.

Astra Ustronie Morskie - Kłos Pełczyce

Zawodnicy Kłosa sprawili kolejną niespodziankę. W poprzedniej kolejce pokonali Gryfa Kamień Pomorski 5:0, a teraz udało im się zremisować z liderem rozgrywek na jego terenie 0:0. To dobry rezultat, jednak trener Daniel Świrski, szkoleniowiec drużyny z Pełczyc, twierdzi, że po meczu pozostał niedosyt.

- W mojej opinii graliśmy lepiej - mówił Świrski. - Bardzo chcieliśmy wygrać, ale szanujemy ten jeden punkt. Słowa trenera Kłosa potwierdzał styl gry zespołu. Goście w meczu z liderem nie bronili się na własnej połowie. Wręcz przeciwnie, grali otwarty futbol i stwarzali sobie sytuację do strzelenia bramki. Sztuka ta nie udała się ani gospodarzom, ani przyjezdnym i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ina Goleniów - Stal Szczecin 2:1 (1:0)

Bramki: Makarewicz (32), Banachewicz (50) - Bakun (70).

Ina: Henger - Mituła, Trosko, Makarewicz, Szynfeld, Banachewicz, Dobrowolski, Borek, Hanuszkiewicz, Jarząbek (70 Jakubowski), Mojsiewicz (65 Pędziwiatr).

Stal: Jarząbek - Grzegorowski, Masłowski, Kronkowski, Parys, Klimkiewicz (30 Wołyński), Miksa, Storek, Czyżewski, Bakun, Klowan.

Astra Ustronie Morskie - Kłos Pełczyce 0:0

Astra: Ludewicz - Gontek, Muzyczuk, Krauze (70 Niewiadomski), Łaski, Jarecki (46 Kułakowski), Próchnicki (85 Chmielewski), Pazdur, Mikołajczyk (46 Roszak), Ndao, Szymański.

Kłos: Grzegorczyk -Pasternak (70 Kuleta), B. Kubiak, Emilianowicz, Januszke, M. Kubiak, Sitek, Klat (70 Marjański), Michalski (25 K. Wróblewski), M. Wróblewski, Bartnicki (46 Maćkowiak).

Gryf Kamień Pomorski - Hutnik Szczecin 4:1

Bramki: Wittbrodt (10), Karczmarski (30), Dąbrowski 2 (60, 68) - Szumiato (90).

Gryf: Piotrowski - Król, Kapczyński, Sasin (80 P. Książek), Kmetyk, Pogoda, Karczmarski, Wittbrodt, Dąbrowski, Miedziński (85 Nagel), Nomejko (70 M. Książek).

Hutnik: Cichosz - Mendyk, Kozłowski, Szumiato, Grzywaczk (45 Skuratowski), Pośnik (65 Kulikowski), Tyrtisznyj (45 Gniotek), Świech, Ładziak (68 Tarkowski), Włodarczyk, Kalitowski.

Wielim Szczecinek - Sarmata Dobra 2:1

Bramki: Gersztyn (24), Duda (59) - Szwąder (71).

Wielim: Jakimiec - Wieliczko, Socha, Nowicki, M. Knajdrowski, Duda (90 Serafin), T. Spryszyński, Malczyk, P. Spryszyński (75 Tederko), Górny (81 B. Gersztyn), W. Gersztyn (85 Bieguński).

Sarmata: Libiszewski - Pacelt, Dorsz, Kierek (57 Kowalczyk), Pawłowski, Dzierbicki, Szwąder, Plewiński (54 Szkup), Klęczar (67 Bonifrowski), Podbiegło, Kamiński.

Arkonia Szczecin - Darzbór Szczecinek 0:1 (0:1)

Bramka: Kościan (13). Arkonia: Szczerbik - Staciwa, Klym, Jałoszyński, Rawa, Giecołd (46 Skotnicki), Baranowski, Kaczorowski (66 Woźniak), Pauter, Milewski (73 Żyliński), Prokopowicz.

Darzbór: Szapowal - M. Góra, Jurjewicz, Kaszczyc, Szydlak (68 Sz. Góra), Misztal, Jabłoński (80 Wojciechowski), Moroza, Łacko (69 Brodowicz), Kościan, Siemaszko. Rasel Dygowo - Vineta Wolin 0:1 Bramka: Tarka (36). Rasel: Hartleb - Zejfer, Płomiński, Murawski (46 Jarmoszewicz), Wawiórko (46 Szustek), Machula (46 Grochowski), Wudarczyk, Żdanow, Procner, Wojciechowski, Rutkowski. Vineta: Bratkowski - Łodyga, Tomków, Chwałek, Borek, Bzdręga, Adrian Nagórski, Wróblewski (81 Porzeziński), Tarka, Adam Nagórski (89 Bogacz), Marcyniuk (62 Wydmuszek). Dąb Dębno - Kluczevia Stargard 4:0 (2:0) Bramki: Kuśnierczak (22), Majchrzak (30), Laska (85), Woźniak (93). Dąb: Swakowski - Osowski, Wachowski, Huchnowski, Wierzbicki, Szczepanik, Majchrzak, Wiśniewski, Woźniak, Kuśnierczak (64 Dłubis), Laska (85 Adrian Zasadziński). Kluczevia: Dąbrowski - Bulik (85 Laban), Radosław Surma, Szczygielski, Nowicki, Bartoszyński, Kościukiewicz (65 Pyć), Rdzeń, Cieplak, Dura (85 Paweł Surma), Magnuski (65 Gruszczyński). Odrzanka Radziszewo -Świt Skolwin 2:0 (0:0) Bramki: Marzantowicz 2 (48, 80). Odrzanka: Siejko - Pawlak, Lewandowski (90 Skrobek), Marzantowicz, Masztaler, Szandruk, Mróz, P. Deptuła, Bykowski (80 Słojkowski), Gadomski (46 Jastrzębski), Ł. Deptuła (46 Klimuk). Świt: Witkowski - Skweres, Jasiński, Koperski (38 Darlej), Kronkowski, Barczyński (85 Jankowiak) , Janczak, Białek, Celmer, Krystek (70 Kozioł), Milkowski (46 Fryszka). W następnej kolejce: Świt- Dąb, Stal - Odrzanka, Hutnik - Astra, Vineta - Arkonia, Darzbór - Wielim, Kłos - Ina, Kluczevia - Rasel, Sarmata - Gryf.