Czwarte zwycięstwo z rzędu Chemika. Kolejną ofiarą Grot Budowlani

Grupa Azoty Chemik Police
Grupa Azoty Chemik Police wygrał u siebie z Grot Budowlanymi Łódź 3:0. Mecz odbywał się w ramach 16. kolejki ekstraklasy siatkarek.

Przyjezdne z Łodzi zaskoczyły na początku pierwszej partii, w której prowadziły już 5:1. Po chwili był już jednak remis 6:6, a gospodynie w Netto Arenie zapisały na koncie pierwszą partię po wygranej 25:22.

W drugim secie znowu nie było łatwo Chemikowi. Łodzianki prowadziły długo, było 14:12. Mistrzynie ponowie podkręciły tempo i było 2:0 w setach. Trzeci set to praktycznie egzekucja ze strony policzanek. To było czwarte wygrane spotkanie Chemika w lidze.

MVP uznano Marlenę Kowalewską, która pomogła osiągnąć drużynie ponad 50-procentową skuteczność w ataku.

Chemik po spotkanie z Grot Budowlanymi zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron Ligi z 11 w 14 spotkaniach. Policzanki poznały także rywala w fazie play Ligi Mistrzyń. To Fenerbahce Stambuł. Najbliższy mecz za tydzień w Szczecinie.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)
Chemik: Brakocevic-Canzian (19), Czyrniańska (13), Łukasik (12), Korneluk (12), Wasilewska (8), Kowalewska (1), Stenzel (libero) oraz Almeida de Sousa, Mędrzyk (2), Sikorska.