Cztery medale Startu Szczecin w Międzynarodowym Grand Prix w strzelectwie

Sebastian Wołosz
Przez kilka dni kryta bieżnia obiekty przy ul. Litewskiej w Szczecinie była gospodarzem Międzynarodowego Grand Prix w strzelectwie osób niepełnosprawnych.

Szczecin odwiedziło ponad 100 uczestników z ponad 20 krajów całego świata. Mogli oni zdobyć punkty, dzięki którym mogą podwyższyć swoje miejsce w rankingu i spełnić jeden z warunków udziału w Paraolimpiadzie w Tokio.

Nie zabrakło medali dla zawodników KSI Start Szczecin, gospodarza zawodów. Brązowy medal zdobył Tadeusz Burski (kategoria Falling Target Rifle SH1). Jego klubowy kolega, Piotr Kacalski, także dorzucił brąz do dorobku (kategoria Falling Target Rifle 2). Szczecinianie wyraźnie celowali w ten kolor medalu, bo takim osiągnięciem może poszczycić się również Jolanta Szulc (R2 10m Air Rifle Standing SH 1). Lepiej Polacy wypadli w kategorii Falling Target Pistols - zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Szymon Sowiński (ZSR Start Zielona Góra), druga lokata dla reprezentanta szczecińskiego Startu - Sławomira Okoniewskiego.