Cztery medale naszych lekkoatletów w HMP

Maurycy Brzykcy [email protected]
Andrzej Szkocki
W weekend w Spale odbyły się 56. halowe mistrzostwa kraju. Zawodnicy z naszego regionu wywalczyli łącznie cztery krążki.

Pierwszego dnia mistrzostw brązowy medal w biegu na 800 metrów zdobyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście (czas 2:07.53). Następnie srebro w skoku w dal wywalczył Adrian Strzałkowski z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecin (odległość 7,67 m), a czwarty był jego klubowy kolega Krzysztof Lewandowski (7,64).

Drugie miejsce w skoku o tyczce zajął Przemysław Czerwiński (Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin). Zaliczona wysokość 5,40 m jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Rafał Torkowski, a piąty był Piotr Lisek (obaj OSoT). Tych dwóch zawodników dopiero co dołączyło do szczecińskiego klubu.

Brązowy medal zdobyła Monika Pyrek (OSoT) w skoku o tyczce. Szczecinianka nie może być jednak zadowolona, bowiem jej wynik, 4,30 m, nie daje przepustki na mistrzostwa świata. Pyrek trzykrotnie strąciła poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 4,40 m. Rywalizację wygrała Anna Rogowska (4,71 m).
W biegu na 3000 metrów wychowanek Ósemki Police (obecnie Śląsk Wrocław), Bartosz Nowicki, zdobył srebrny medal. Z kolei w finale B wyścigu na 400 metrów drugi był Marcin Grynkiewicz z Pomorza Stargard.