Czterech naszych pływaków wypełniło normy na Igrzyska Europejskie

archiwum
Pływacy MKP Szczecin zdobyli 13 medali (po 6 złotych i srebrnych i 1 brązowy) na rozgrywanych w Gliwicach MP juniorów 18-letnich. Czterech zawodników osiągnęło minimum na Igrzyska Europejskie w Baku.

Aż na trzech dystansach minimum do Baku wypełnił Paweł Sendyk (50 i 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym). Na tym ostatnim dystansie pobił rekord Polski w kategorii juniorów 18-letnich (23,38). Oprócz tego wywalczył też srebrny medal na 100 m stylem motylkowym.

Także trzy złote medale wywalczył w Gliwicach Adam Staniszewski (200, 400 i 1500 m stylem dowolnym). Na najdłuższym z tych dystansów wywalczył też minimum na Igrzyska Europejskie.

Przepustki do Baku uzyskali również Dawid Pietrzak (drugi na 400 m i trzecie miejsce w stylu zmiennym) oraz Patryk Adamczyk (drugi na 200 m stylem motylkowym).

Wymieniona trójka oraz Piotr Wawrzynkiewicz i Jakub Więckowski zdobyli też srebrne medale w wyścigach drużynowych 4 x 100 m stylem dowolnym i zmiennym.

Małgorzata Oleba zdobyła medal jako jedyna z pływaczek MKP Szczecin. Wywalczyła srebro na 200 m stylem motylkowym.