Człowiek Roku 2017 i Osobowość Roku 2017: Profesor Lex...

  Człowiek Roku 2017 i Osobowość Roku 2017: Profesor Lex Drewinski został Człowiekiem Roku [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Małgorzata Klimczak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Znamy już Człowieka Roku 2017 i Osobowości Roku 2017 w plebiscycie GS24.pl i Głosu Szczecińskiego. Człowiekiem Roku został prof. Lex Drewinski.
  Człowiekiem Roku został prof. Lex Drewinski.
  1/112
  przejdź do galerii

  Człowiekiem Roku został prof. Lex Drewinski.

  Głos Szczeciński po raz drugi zorganizował plebiscyt Człowiek i Osobowość Roku, w którym nasi Czytelnicy wskazywali i wybierali osoby, które działają na terenie naszego województwa na wielu polach.

  Zobacz galerię

  Najważniejszą nagrodę - tytuł Człowieka Roku otrzymał prof. Lex Drewinski, artysta sztuk wizualnych, plakacista, który ma na koncie ponad 170 międzynarodowych nagród, znalazł się w gronie 50 najciekawszych plakacistów świata. Profesor wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie i szkoli kolejne pokolenie studentów, którzy też zdobywają nagrody.

  - Profesor bardzo się ucieszył z tej nagrody. Niesstety, nie mógł być osobiście na gali - mówi Agata Pełechaty, asystentka profesora Drewinskiego. - Czuje się ogromnie wyróżniony, a ja osobiście mogę dodać, że zasługuje na tę nagrodę, a ja dziękuję w jego imieniu. Profesor całe serce wkłada w pracę ze studentami i swoja działalność artystyczną i myślę, że ta nagroda jest dla niego wyróżnieniem.

  Osobowości Roku w czterech kategoriach wybrali nasi Czytelnicy w głosowaniu sms-owym.

  W kategorii kultura i sport wygrał Paeł Bomboewski, prezes Klubu Karate Bushikan.

  - Jestem bardzo wdzięczny czytelnikom za to wyróżnienie, za ich sms-y, za ich głosy - mówi Paweł Bombolewski. - Natomiast ja sam nie czuję się osobowością, ale jestem na pewno autorytetem dla naszych karateków w klubie Karate Bushikan. mam nadzieję, że skutecznie promuję kulturę naszego regionu poprzez organizację międzynarodowych imprez, sprowadzanie do Szczecina ludzi z różnych krajów. organizowaliśmy mistrzostwa śiata w Szczecinie, na które przyjechało 1400 zawodników.

  W kategorii działalność społeczna i charytatywna wygrała Edyta Wachowicz, nominowana za działalność społeczną oraz inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym.

  W kategorii samorządność i społeczność lokalna wygrał Władysław Kiraga, burmistrz Nowego Warpna, nominowany za udane prowadzenie gminy.

  W kategorii biznes wygrał Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels.

  - Celem naszego konkursu jest wspieranie aktywności lokalnej, wspieranie działalności osób, którzy swoją codzienną pracą udowadniają, że codzienna praca u podstaw może przynosić efekty - mówi Jarosław Jaz, dyrektor szczecińskiego oddziału Polskapress.

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Dialogu Przełomy. Relacja już wkrótce w specjalnym dodatku.

  Zobacz galerię  Q801347071A partnerzy

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów