Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czarny Protest też w Szczecinie. "Sejm pogardza prawami kobiet"

Marek Rudnicki
22.09.2016 pz ww protest sw marcin czarny protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej aborcja siedziba pis. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press
22.09.2016 pz ww protest sw marcin czarny protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej aborcja siedziba pis. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press Waldemar Wylegalski
Partia Razem organizuje w niedzielę 25 września o godz. 12 demonstrację pod hasłem "CZARNY PROTEST — LISTA HAŃBY". To reakcja członków tej partii na piątkowe głosowanie posłów ws. projektów dotyczących przerywania ciąży.

Posłowie podjęli decyzję o kontynuacji prac nad projektem Ordo Iuris, zakazującym bezwzględnie przerywania ciąży. Jednocześnie, w pierwszym czytaniu, odrzucono obywatelski projekt łagodzący ustawę antyaborcyjną.

- Posłowie pokazali, że są głusi na głos setek tysięcy kobiet - twierdzą organizatorzy protestu. - Prawo i Sprawiedliwość jeszcze na moment przed głosowaniem obiecywało, że wszystkie projekty obywatelskie potraktuje poważnie. Okazało się to kłamstwem. Okazało się, że PiS okłamuje Polki. Najbardziej szokująca jest lista posłów, którzy wysłali projekt Ratujmy Kobiety do kosza. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele wszystkich klubów — w tym Nowoczesnej i Platformy.
Dodają też:

- Ci posłowie okryli się hańbą. Razem nie pozwoli o tym zapomnieć. Dlatego w sobotę i niedzielę w całej Polsce organizujemy demonstracje. Pod biurami poselskimi i w centrach miast odczytamy Listę Hańby.

Protest odbędzie się w niedzielę, 25 września, o godz. 12 na placu Grunwaldzkim.

Zobacz także: "Czarny protest" kontra krucjata różańcowa. W Sejmie debata, przed Sejmem manifestacje / TVN24 x-news

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński