Cytaty dnia

dc, 7 października 2004 r.
* Uwierzyliśmy w siebie, poczuliśmy się mocni. Na tyle mocni, że za dwa tygodnie do Szczecina pojedziemy walczyć o zwycięstwo - piłkarz Górnika Łęczna Piotr Bronowicki po wygranej 2:0 z niepokonanym wcześniej Górnikiem Zabrze.

* Już lepiej byłoby nie przyjeżdżać do Białegostoku i przegrać walkowerem 0:3 niż zbłaźnić się, jak to zrobili moi piłkarze. Mam drużynę charytatywną. Po dobrej pierwszej połowie rozpoczął się festiwal głupoty i rzutów wolnych. Białostoczanie mają dobrych wykonawców stałych fragmentów, a ja piłkarzy, którzy największą uwagę zwracają na swoje nażelowane włoski - trener II-ligowych piłkarzy Radomska, Czesław Palik po porażce 1:4 z Jagiellonią, choć do przerwy Radomsko wygrywało 1:0.

* Krzynówek jest polską odpowiedzią na Roberto Carlosa. Ma perfekcyjną technikę strzału - niemiecka prasa i trener Bayeru Leverkusen Klaus Augenthaler, o polskim pomocniku Jacku Krzynówku, który tak zaimponował celnymi strzałami z dużych odległości, że zyskał przydomek Mister-Hammera, czyli "Pana-Młota".

* Biesiada poświęcił wystąpienie na przekonywanie, że Polska jest niezdolna do zorganizowania mistrzostw Europy, że nowe władze związku nie mają odpowiednich ludzi, że brakuje im pieniędzy. Podchodzili do mnie zszokowani działacze z Rosji, Niemiec, Czech i pytali o co chodzi, jak można tak pluć na własny kraj - nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski o wystąpieniu byłego prezesa Janusza Biesiady na kongresie europejskich władz.