Cysterna na wodę od zachodniopomorskiej straży trafi na Ukrainę

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Z województwa zachodniopomorskiego w ramach pomocy Ukrainie została przekazana cysterna
Z województwa zachodniopomorskiego w ramach pomocy Ukrainie została przekazana cysterna Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie
W związku ze zniszczeniem zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce Polska przekaże Ukrainie cysterny na wodę oraz pompy. Z województwa zachodniopomorskiego została przekazana jedna cysterna.

W związku ze zniszczeniem zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, w porozumieniu z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję o przekazaniu pomocy rzeczowej Ukrainie w postaci cystern na wodę oraz pomp wysokiej wydajności. O zapotrzebowanie rzeczowe strona ukraińska wystąpiła za pośrednictwem Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego (ERCC).

W najbliższych dniach z Polski na Ukrainę trafi pomoc w postaci 10 cystern o pojemności 18 tys. litrów na wodę, a także 10 pomp wysokiej wydajności około 12 tys. litrów/minutę każda. Dodatkowo przekazany zostanie kontener przeciwpowodziowy ze sprzętem oraz łodziami.

We wtorek, 6 czerwca nad ranem Rosjanie wysadzili zaporę elektrowni wodnej na rzece Dniepr w okupowanej miejscowości Nowa Kachowka, w obwodzie chersońskim. Władze Ukrainy zarządziły ewakuację kilku tysięcy osób z terenów zagrożonych powodzią. Całkowitemu zniszczeniu uległa hydroelektrownia znajdująca się na zaporze. Podtopionych zostało kilkanaście miejscowości i kilkaset domów.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
To jakaś paranoja
Ciekawe ile polskich domów spłonie dlatego, że nie będzie czym gasić pożarów w Polsce. Przypominam, że mamy suszę, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

A straż pożarna oddaje swój sprzęt za darmo komuś innemu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie