Cudowne przełamanie Pogoni '04 Szczecin. To był nierealny finisz

Sebastian Szczytkowski
Pogoń '04 Szczecin wygrała 6:5 z AZS UG Gdańsk w 15. kolejce Futsal Ekstraklasy. Odwróciła rezultat w ostatniej minucie.

Szczecinianie wygrali po raz pierwszy od 18 listopada. W okresie impasu stracili kontrakt z górną połową tabeli i odpadli z Pucharu Polski. Przez blisko trzy miesiące Pogoń zremisowała w dwóch spotkaniach i przegrała w pięciu. Pojedynek z AZS UG Gdańsk nie układał się po jej myśli, ale przełamała się dzięki cudownemu finiszowi.

Pogoń ledwo wyszła na boisko, a dostała dwa ciosy. Nawet nie trzymała przy nich gardy. Kubeł lodu obudził Portowców, a Daniel Maćkiewicz doprowadził do remisu 2:2 strzałami z przedłużonych rzutów karnych. Kompromisowy stan potrwał 20 sekund. Wynik pierwszej połowy na 3:2 ustalił Osiński.

Pogoń goniła przez całą drugą część i odwróciła wynik na 6:5 dzięki trafieniom w ostatniej minucie. Bohaterem starcia był autor czterech goli Maćkiewicz. Wcześniej do bramki trafił golkiper Daniel Szklarz, a Maćkiewicz zdążył na dodatek zmarnować jeden przedłużony rzut karny. Końcówka tego meczu była nierealna.

Drużynie znad Odry przyniosła szczęście obecność na trybunie jej byłego trenera Łukasza Żebrowskiego.

AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 5:6 (3:2)