Cudotwórca Litwiński. Zobacz, co obiecuje kandydat na prezydenta Szczecina

MP
Arkadiusz Litwiński prezentuje swoje zobowiązania.
Arkadiusz Litwiński prezentuje swoje zobowiązania. Fot. Mariusz Parkitny (MoDO)
Platforma ostro licytuje. Arkadiusz Litwiński przedstawia dziesięć wielkich zadań, które ma spełnić, gdyby został prezydentem Szczecina.

- Jeśli nie zrealizuję któregokolwiek z tych zadań podczas czteroletniej kadencji nie będę ubiegał się o reelekcję - zapewniał dzisiaj.

A chodzi o największe inwestycje i zadania przed jakimi stoi Szczecin i jak do tej pory nikomu nie udało się ich rozwiązać.

Oto lista Litwińskiego:
1 Zmniejszenie bezrobocia o połowę
2 Na terenach stoczniowych wznowiona zostanie działalność produkcyjna
3 W porcie opłaty za wieczyste użytkowanie zostaną obniżone4 10-krotnie (z 3 procent do 0,3 procent)
4 Rozpoczniemy budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej
5 Powstanie nowoczesny aquapark
6 Rozpoczniemy budowę nowego stadionu sportowego
7 Uruchomimy Szybką Kolej Miejską Police- Śródmieście-Szczecina- Prawobrzeżę - Port Lotniczy Goleniów. nowe połączanie kolejowe do lotniska w Berlinie.
8 Rewitalizacja Śródmieścia, powstanie rynku na pl. Orła Białego.
9 Edukacja w atmosferze porozumienia bez konfliktów. Miejsca dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.
10 Coroczny międzynarodowy festiwal muzyczny.

Według Litwińskiego, część tych pieniędzy uda się sfinansować dzięki pomocy rządu.

- Mamy obietnicę premiera, że rząd wspomoże nas przy budowie obwodnicy i planach odrodzenia terenów stoczniowych - mówił Litwiński

Krzystek czy Litwiński? Zagłosuj na swojego kandydata w naszych prawyborach. KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj e-wydanie »

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 55

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

j
janek

A propos punktu 3 (obniżenia opłat za użytkowanie wieczyste na terenach portowych) to sprawa obniżenia jest konieczna ze względu na niższy poziom (dokłanie ten 0,3) w portach trójmiejskich!!! Przegrywamy konkurencję z portami Trójmiasta ze m.in. względu na te opłaty (dodatkowo także ze względu na to, że do Szczecina mogą wpływać statki o niższym zanurzeniu niż w Trójmieście - tutaj potrzebne jest pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, ale jest to inwestycja zdecydowanie nie będąca w gestii miasta (koszt ponad 1,6 mld zł, wpływ ma na to Urząd Morski i decyzję ministerstw w Warszawie).

Co do reszty to w zasadzie faktycznie nic nowego nie zostało wymyślone (a szkoda).

Pkt. 8 - a co z deptakiem Bogusława?!?!? Zapomniało się o wcześniejszych inwestycjach jak nowa z placem Orła Białego się pojawiła na horyzoncie? To co jest problemem Szczecina to brak kontynuacji i "skakanie z kwiatka na kwiatek" z nowymi pomysłami a nie kończenie starych. Najpierw kończy się stare, potem zaczyna nowe. Nie chodzi mi o to aby nie wspierać rewitalizacji pl. Orła Białego ale o to aby dokończyć poprawę funkcjonowania deptaku Bogusława. Myślę, że o oba tereny można dbać równocześnie.

J
Janusz

1) Ciekawe niby w jaki sposób... otworzy bazarek na pl Orła Białego z pkt. 8?
2) Tereny stoczni zostały zakupione przez prywatną firmę więc on ma tam tyle do gadania ile w swoim domu.
3) To na czym miasto powinno zarabiać, będzie tracić.
4) Obwodnica śródmiejska jest w trakcie budowy, wszystkie etapy są zaprojektowane i umowy po podpisywane. tak więc. nie ma co tu rozpoczynać bo jest to rozpoczęte już od dawna
5) Bez inwestora nie będzie aquaparku, chyba że mówi o basenie w swoim domu.
6) Powodzenia, ciekawe dla kogo? Pogoń- to oni jeszcze w piłkę kopią?
7) To akurat mi się podoba, ale wątpie w realizację tego projektu i wątpie czy znajdą się na to środki
8) Bla bla bla, to nawet wijas miał na swoich ulotkach.
9) No no, ok
10) Boogie Brain Festival, też jest międzynarodowy tak więc to też już istnieje. Chyba że odpali coś ala Coke Live, albo Heniek <ok>

l
loko

Obaj finalisci konkursu wybory 2010 nie przedstawili realnego programu ale przynajmniej jedenz nich nie bedzie robił wszystkiego pod kolesi za Parti wiec ...i może uda mu sie zakończyć to co zaczoł, anapewno już nie jaest nam potrzebny przewród wszystkiego i zaczynanie od nowa bo to w cztery lata i tak nikomu sie nigdy nie udało. Leprzy prezydent przeciętny niż maronetka partyjna.

B
Bolus

zawdzięcza ten program Malgorzacie J-Witt i jej programowi , 5 pkt z tych dziesięciu należy do niej , ale cóż , skoro pod jego rządami MJW ma być Vice Prezydentem , sklonna jestem zagłosować

M
Maciek83
Przedstawił program, któty na pewno spełni. Znam go - jest wspaniałym człowiekiem. MAMY SZACSĘ NA LEPSZE ŻYCIE. gŁOSUJMY NA LITWIŃSKIEGO !

100% racji,jeśli go znasz to masz szanse na lepsze życie,ty i inni koledzy,głosuj ale ponieważ z góry skazany jest na porażkę to i tak nie dopchasz sie do koryta
D
Domel1971

Szczecin.... ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię straci.....(PO wyborach PO-wca na prezydenta), dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję bo tęsknić będę po tobie jak go wybiorą. Panie Prezydencie co bronisz nas jak Częstochowy i Gryfie co w portowej świecisz bramie ty co gród Zachodniopomorski ochraniasz z jego wiernym ludem jak mnie wyborcę do urny ponownie zwróciłeś dziwnym cudem. I zaraz mogłem pieszo w najbliższą niedzielę do komisji progu iść i zagłosować na ciebie Prezydencie i za zwrócony nam na powrót Szczecin podziękować Bogu. Panie prezydencie ty nas powrócisz znowu na Pomorza Zachodniego łono tym czasem przenoś moja duszę utęsnioną do tych pagórków Gubałówki, do tych łąk zielonych szeroko nad błękitem Odry rozciągnionych.....CDN

J
JAJ

Przedstawił program, któty na pewno spełni. Znam go - jest wspaniałym człowiekiem. MAMY SZACSĘ NA LEPSZE ŻYCIE. gŁOSUJMY NA LITWIŃSKIEGO !

j
juj

Wreszcie skończy się era Krzystka, który dbał głównie o własną duupę, posady kolegów i darowizny dla kleru

d
demolek

1 Zmniejszenie bezrobocia o połowę
Ciekawe w jaki sposób? Ale obiecać zawsze można.

2 Na terenach stoczniowych wznowiona zostanie działalność produkcyjna
Oczywiście zapewne w ciągu najbliższych lat na terenach stoczniowych powstanie jakaś działalność produkcyjna. Ale to się stanie bez względu na to kto zostanie prezydentem.

3 W porcie opłaty za wieczyste użytkowanie zostaną obniżone4 10-krotnie (z 3 procent do 0,3 procent)
Jest to z lekka podcinanie gałęzi na ktorej się chce zasiąść. Ale przecież z cztery lata należy dać porządzić kolejnym ludziom. Niech też się dorobią politycznie.

4 Rozpoczniemy budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej
A może ktoś w końcu wybuduje najpierw jej połączenie z drogami dojazdowymi do miasta? A nie budowanie tego czegoś od środka. By skorzystać z obwodnicy śródmiejskiej należy najpierw zakorkować centrum miasta . Dopóki nie powstaną przeprawy mostowe na jej planowanych końcach obwodnica nie będzie spełniała swojego pierwotnego założenia.

5 Powstanie nowoczesny aquapark
Czy najpierw powstanie kompleks handlowo usługowy a potem jeśli zwrócą się nakłady inwestorowi to może za lat kilka wbije się łopatę pod obiecywany i chyba potrzebny aquapark?

6 Rozpoczniemy budowę nowego stadionu sportowego
Dla drużyny która jak na razie nie potrafi dobrze zagrać. Ale liczy się postulat - nowy stadion. A ja myślę że to nie powinien być nowy stadion tylko wielkie centrum sportu i rekreacji. Z dobrym dojazdem, wieloma miejscami parkingowymi, otwartym dla ludzi.

7 Uruchomimy Szybką Kolej Miejską Police- Śródmieście-Szczecina- Prawobrzeżę - Port Lotniczy Goleniów. nowe połączanie kolejowe do lotniska w Berlinie.
Samorząd nie ma pieniędzy na utrzymanie dotychczasowych połączeń kolejowych które pod niego podlegają. To jak to ma do siebie uruchomienie szybkiej kolei miejskiej? To jest naprawdę kupa kasy. To nie tylko uruchomienie składu na trasie to także stacyjki dworce - obiekty tak zaniedbane i chyba w kilku miejscach sprzedane prywatnym ludziom.

8 Rewitalizacja Śródmieścia, powstanie rynku na pl. Orła Białego.
A co do tej pory pan Litwiński w tym kierunku zrobił? Nic.

9 Edukacja w atmosferze porozumienia bez konfliktów. Miejsca dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.
Czy jak nie zostanie prezydentem będzie z przeciwnikiem dla dobra miasta współpracował (rada zresztą też) czy w imię interesów partyjnych będzie torpedował jak reszta pomysły dobra dla miasta?

10 Coroczny międzynarodowy festiwal muzyczny.
Gdzie będzie organizowany?

Taką listę 10 obietnic może napisać każdy - i jak każdemu nie uda się jej zrealizować. Tak pokazuje życie. To jak wygląda miasto to zasługa rady miasta to ona pozwala bądź nie wydać na coś kasę lub na jakiś cel jej nie przyznać. A prezydent? Dla mnie marionetka osoba która sobą prezentuje miasto - Krzystek? Miał swoje 4 lata. Ma przed sobą kolejne myślę że będzie lepszym prezydentem.
Myślę także że Litwiński ma poparcie Tuska tylko dlatego że jest z PO. Przecież ten sam Tusk 4 lata temu tak samo podnosił rękę Krzystkowi. Komu podniesie za kolejne 4 lata?

k
k

precz z Krzystkiem

D
Donek T.

Tak myślałem, Litwińskiemu Tusk kazał uwierzyć w to, w co on sam nie wierzy. Jak studenciku poręczysz całym swoim majątkiem, że wypełnisz na 100% swoje głupie obiecanki, to ci uwierzymy w te brednie. Lepiej naucz się zawodu kukiełko, bo jesteś niepotrzebny.

n
nicku

- Jeśli nie zrealizuję któregokolwiek z tych zadań podczas czteroletniej kadencji nie będę ubiegał się o reelekcję.

No tutaj to już przesadził

Jestem ciekawy czy pan Litwiński w ogóle wie ile jest w Szczecinie osób bezrobotnych. Ciekawi mnie też sposób w jaki p. Arkadiusz zamierza zrealizować swoją obietnicę, zmniejszenia bezrobocia o połowę.

Jak dla mnie to czysty populizm. ŻADNA z tych obietnic nie zostanie zrealizowana, bo jak ktoś wcześniej zauważył to nie leży w kompetencjach prezydenta miasta. Ale co tam... wszystko by tylko pozbyć się p. Krzystka, który stał się dla PO delikatnie mówiąc "niewygodny".

G
Gabryśka

Ja prosta dziewczyna na Pana Panie L.: 10 x TAK, odpowiadam: 1 x NIE. Gabryśka.

M
Mad-Max
CO KRZYSTEK ZROBIŁ DLA MIASTA - ZERO!!!! A DLA KUMPLI I KLERU DUŻO !!!.
Pan Litwiński jest wyjatkową osobowością, kocha Szczecin i odda mu całe życie. Wiele z jego obietnic zostanie spełnione zaraz po wyborze na prezydenta. Z największą przyjemnością oddamy na Niego głos wraz z całą rodziną.

CO LITWIŃSKI ZROBIŁ JAKO POSEŁ I CZŁONEK KOMISJI INFRASTRUKTURY DLA SZCZECINA??? WIELKIE G... CZYLI NIC!!! Co w nim jest takiego wyjątkowego? Kocha Szczecin-heheehhe! a ktory kandydat na prezydenta Szczecina nie "kochał"Szczecina...? Cisniesz sie za nim jak Donek i NIeuroposeł... a,co liczysz po jego wyborze na cieplą posadkę... ??? jak to jest napisane PRACA DLA SZCZECINIAN (chyba znajomych szczecinian) ewentualne dla zwyklych Szczecinian za 800zł... Fakt ze konkretnego wyboru nie ma,ale wole mniejsze zło w postaci obecnego prezydenta.
G
Gość

prezydentura Krzystka była do duupy

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3