Cóż za mecz. Gaz-System Pogoń Szczecin w ćwierćfinale!

Krzysztof Dziedzic
I-ligowi piłkarze Gaz-Systemu Pogoni Szczecin pokonali po dwóch dogrywkach ekstraklasową Miedź Legnica 38:36 (12:16, 27:27, 32:32) i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Jeżeli pokonają w dwumeczu następnego rywale, to zagrają w turnieju finałowym z udziałem czterech najlepszych zespołów.

W dzisiejszym meczu Gaz-Systemu Pogoni z Miedzią było wszystko: emocje, dramaty, zwroty akcji, kontuzje i czerwone kartki.

W pierwszej połowie Pogoń zagrała słabo, a etatowy bramkarz Szymon Ligarzewski miał problemy z obroną. W drugiej części spotkania zastąpił go Paweł Matkowski i zagrał świetnie. To dzięki niemu Gaz-System Pogoń wyrównał na 18:18, a potem objął prowadzenie. W 53 minucie po bramce Pawła Krupy szczecinianie prowadzili 26:23.

Jednak doświadczeni rywale zdołali wyrównać, objąć prowadzenie i na 50 sekund przed końcem prowadzili 27:26, mieli piłkę, a Pogoń grała w osłabieniu. Wydawało się, że jest po meczu. Jednak grający prezes Gaz-Systemu Paweł Biały przechwycił piłkę i na 17 sekund przed końcem wyrównał.

I doszło do pierwszej dogrywki. W niej nasz zespół prowadził 31:29, ale rywale wyrównali na 32:32.
O zwycięstwie szczecinian zadecydowała pierwsza część drugiej dogrywki. Wówczas to Gaz-System Pogoń podskoczył na 35:22 i nie pozwolił rywalom odrobić strat, choć czerwoną kartkę otrzymał Krupa.

Miedź zmniejszyła przewagę szczecinian do gola (37:36), ale nasi szczypiorniści nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Na sekundę przed końcem wykorzystali rzut karny i wygrali 38:36.