Krzysztof Kowalski
Półfinał Copa America: Chile - Kolumbia 2:0
Półfinał Copa America: Chile - Kolumbia 2:0 Nam Y. Huh
Drugi półfinałowy pojedynek Copa America trwał ponad cztery godziny! Spotkanie zostało przerwane najpierw przez burzę a następnie przez potężną monsunową ulewę. Na Soldier Field w Chicago reprezentacja Chile wygrała z Kolumbię 2:0 i zmierzy się w finale z Argentyną.

Reprezentacja Chile półfinał z Kolumbią rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 7. minucie Alexis Sanchez powalczył w powietrznym pojedynku z Juanem Cuadrado, a futbolówka trafiła pod nogi Charlesa Aranguiza. 27-letni pomocnik strzałem z najbliższej odległości pokonał kolumbijskiego bramkarza. Cztery minuty później było już 2:0. Piłka uderzona przez Sancheza odbiła się od słupka, ale dobitka Jose Pedro Fuenzalidy była już skuteczna.

Nadciągająca nad Chicago burza sprawiła, że piłkarze po gwizdku arbitra kończącym pierwszą połowę spędzili w szatni prawie 3 godziny. Zasiadający na trybunach kibice zostali poinformowani na telebimie, że muszą schronić się w katakumbach. Po burzy rozpoczęła się monsunowa ulewa, która zalała tunele stadionu, a murawa przesiąknęła wodą. W drugiej połowie Kolumbijczycy nie byli w stanie odrobić strat sprzed przerwy. Co więcej, musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż w 57. minucie czerwoną kartkę otrzymał Carlos Sanchez.

Kolumbia - Chile 0:2 (0:2)

Bramki: Charles Aranguiz 7', Jose Pedro Fuenzalida 11'

Kolumbia: David Ospina - Santiago Arias, Cristian Zapata, Jeison Murillo, Frank Fabra (73' Sebastian Perez) - Carlos Sanchez, Daniel Torres - Juan Cuadrado (80' Carlos Bacca), James Rodriguez, Edwin Cardona (46' Marlos Moreno) - Roger Martinez.

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Gonzalo Jara, Jean Beausejour - Charles Aranguiz, Francisco Silva, Pedro Pablo Hernandez (29' Erick Pulgar) - Jose Pedro Fuenzalida (75' Edson Puch), Eduardo Vargas (88' Mark Gonzalez), Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Sanchez, Bacca, Rodriguez (Kolumbia) oraz Bravo, Sanchez, Beausejour, Puch, Silva (Chile).

Czerwona kartka: Carlos Sanchez (Kolumbia) 57' (za drugą żółtą).

Copa America 2016: Zobacz szalone kibicki na trybunach

Materiał oryginalny: Copa America. Chile pokonało w półfinale Kolumbię. Burza przerwała mecz na 3 godziny! [ZDJĘCIA] - Gol24