MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z pracami między Szczecinem a Stobnem [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Były zakłócenia w harmonogramie prac, ale wykonawca obiecuje, że zdąży na czas z pracami. to prace przy remoncie drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno - Mierzyn.

- Aktualnie wykonywana jest kanalizacja sanitarna oraz prace związane z przekładaniem sieci energetycznej. Na jednym (prawym) pasie ruchu wykonywane są roboty drogowe, polegające na układaniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni na odcinku od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą do Rajkowa – informuje Łukasz Mielnik ze Strabag Sp. z o.o. - Od tego tygodnia planowane jest rozpoczęcie prac rozbiórkowych na lewym pasie. Do ok. 25 maja zaplanowane jest wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni na tym odcinku, do warstwy wiążącej włącznie.

Jak podkreśla wykonawca pomimo niewielkich zakłóceń, związanych z pandemią koronawirusa, dokłada wszelkich starań, żeby roboty były zrealizowane w terminie.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2018 roku zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

- Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania za przejazdem kolejowym. ze względów ekonomicznych projekt ten został podzielony na 2 etapy i dofinansowaniem objęty jest wyłącznie pierwszy etap inwestycji - czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą na Mierzyn, czyli ten który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców - wyjaśnia Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. - Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe.

ZOBACZ TEŻ:

O tym, że droga wymaga remontu wiadomo było od dłuższego czasu. To miejsce, gdzie była słynna fala asfaltowa, którą bez obaw może pokonać tylko czołg.

- Proponuję przejechać się każdemu, kto nie wierzy. Muldy powodują, że kierowcy znający przeszkodę zjeżdżają na lewą stronę - mówił dla "Głosu" Norbert Surdy ze Stobna. - Niektórzy tracą przyczepność i zjeżdżają gwałtownie na przeciwny pas ruchu, a tym samym stwarzają zagrożenie. Dziury w nawierzchni to osobny temat. Jak popada deszcz wyrwy nie są widoczne. Znam przypadek, jak samochód wjechał w dziurę, nie jechał szybko, a opona pękła i uszkodzona została felga.

Powiat Policki otrzymał wsparcie na realizację inwestycji. To ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Gmina Kołbaskowo wsparła remont kwotą 2,6 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. Wartość umowy to 13 309 330,40 zł.

ZOBACZ WIĘCEJ: Jest wykonawca, który podejmie się remontu drogi w Stobnie. Zniknie asfaltowa fala [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński