Co z Lotto podczas pandemii koronawirusa? Sprawdziliśmy

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Archiwum
Sprawdzamy stan bezpieczeństwa w kolekturach Lotto, które działają w czasie pandemii koronawirusa. Totalizator Sportowy zapewnia, że dba o klientów i pracowników.

- Dlaczego kolektury Lotto są otwarte? Czy jest to tak ważna potrzeba życiowa? – pyta pan Władysław, nasz czytelnik. – Przecież można grać w sieci, jeśli ktoś nie potrafi wytrzymać bez hazardu. Po co pchać się w miejsca publiczne, żeby zostać zarażonym?

Zapytaliśmy, czy Totalizator Sportowy rozważa zamknięcie punktów sprzedaży Lotto i całkowite przejście od sieci oraz o to w jaki sposób TS dba o bezpieczeństwo klientów?

W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że TS zamknął wszystkie salony gier na automatach, a także wszystkie punkty LOTTO w galeriach handlowych. Jednocześnie spółka nie wyklucza podjęcia kolejnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz klientom.

- Na bieżąco reagujemy na rządowe decyzje i dostosowujemy się do nich. Totalizator Sportowy zaopatrzył wszystkie swoje kolektury w niezbędne środki dezynfekcyjne oraz ochrony osobistej. Wart podkreślenia jest także fakt, że wszystkie te punkty posiadają szyby ochronne. Co istotne w każdym punkcie w widocznym miejscu dostępna jest również informacja dotycząca możliwych zagrożeń oraz sposobu ich uniknięcia – wyjaśnia Damian Wiśniewski, główny specjalista z Biura Rzecznika Prasowego TS. - Określono w nich szczegółowe zasady postępowania, między innymi: grający zobowiązani są zachować odpowiednią odległość od siebie 1-1.5 m., a w zależności od punktu może w nim przebywać max 1-2 klientów tylko w czasie niezbędnym do dokonania zakupu. Dodatkowo, umieszczono informacje o możliwościach dokonania płatności bezgotówkowej, czy wydawaniu na życzenie klienta ołówków, regulaminów czy blankietów.

Jednak środki bezpieczeństwa dotyczą tylko kolektur, których właścicielem jest Totalizator Sportowy (około 1000 punktów).

- Niestety nie mamy wpływu na zaopatrzenie w niezbędne środki ochrony osobistej i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w punktach partnerów, którzy z nami współpracują – zastrzega przedstawiciel spółki. - Kolektury mieszczące się w różnego rodzaju sklepach i placówkach usługowych należą do osób prawnych i to w ich kompetencji i obowiązku jest zapewnienie bezpieczeństwa w punkcie i zaopatrzenie placówki w środki ochronne.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
  • Zakażonych221 363
    + 1 725
  • Zmarło4 099
    + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie