MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z budową stadionu w Szczecinie? Dużo pytań. Czekamy na przetarg [WIZUALIZACJE, PROJEKT]

Bogna Skarul
Co się dzieje w sprawie budowy stadionu Pogoni? Kiedy jest szansa na rozpoczęcie prac? Czy nie jest zagrożony termin oddania do użytku obiektu? - pytali radni na komisji Komisji Sportu RM.

- To wszystko zależy od przetargu - powiedział Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina zapytany kiedy wreszcie na budowie nowego piłkarskiego stadionu przy ul. Twardowskiego zostanie wbita pierwsza łopata. - Planujemy ogłosić przetarg w połowie tego roku - dodał i wyjaśnił od razu, że tego rodzaju przetargi (na tak dużą inwestycję) różnie wyglądają. - Spodziewam się, że wykonawcy, i to wykonawcy z całej Polski, będą o ten przetarg walczyli. Będą się przyglądali swoim ofertom. Możliwe więc, że sprawy się odwleką, podobnie jak to miało miejsce przy przetargach na budowę tunelu w Świnoujściu.

Chodzi o sprawdzanie dokumentacji odwoławczej, a proces ten trwa najczęściej od sześciu miesięcy do roku.

- Zakładam, że ten etap w przypadku szczecińskiego stadionu będzie trwał od sześciu do dziewięciu miesięcy - przyznał Michał Przepiera i od razu dodał, że życzyłby sobie, aby jednak od razu po ogłoszeniu wyniku przetargu można było podpisać umowę z wykonawcą. - Jeśli więc tak się zdarzy, to jest szansa na wbicie pierwszej łopaty jeszcze w 2018 roku - podkreślił ale od razu zastrzegł, że przy tak dużym zamówieniu (ponad 200 mln zł) rzadko się to zdarza.

- Niemniej w specyfikacji przetargowej będziemy mieli zapis o terminie końca budowy stadionu, którą planujemy na 2021 rok - uspokajał zastępca prezydenta miasta i dopowiedział: - Jeśli procedury przetargowe będą się przeciągały to ze szkodą dla wykonawcy, bo ten tym samym, będzie miał mniej czasu na samą budowę.

Stadion w Szczecinie. Nowe informacje:

Tak w tej chwili wygląda teren, na którym ma zostać ustawiony nowy kontener – siedziba spółki stadionowej

Budowę stadionu w Szczecinie rozpoczęli od... siedziby preze...

Zobacz także jak będzie wyglądał stadion w Szczecinie

Czytaj również:

Umowy podpisane: nowe wiadomości o stadionie Pogoni [wizualizacje]

Nowy stadion w Szczecinie. Czytaj więcej:

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński