MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co wydarzyło się na ul. Bydgoskiej w Stargardzie? Zachowanie policjanta sprawdzają przełożeni i prokuratura

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Do zdarzenia doszło 6 czerwca na ulicy Bydgoskiej w Stargardzie. Policjanci zatrzymali 30-latka, który rozebrany i pobudzony wtargnął na cudzą posesję
Do zdarzenia doszło 6 czerwca na ulicy Bydgoskiej w Stargardzie. Policjanci zatrzymali 30-latka, który rozebrany i pobudzony wtargnął na cudzą posesję archiwum
Prokuratura wyjaśni, czy jeden z funkcjonariuszy policji w Stargardzie nie przekroczył uprawnień podczas interwencji z udziałem rozebranego mężczyzny, który wtargnął na cudzą posesję.

Sprawę opisał TVN24. Według stacji, do zdarzenia doszło 6 czerwca na ulicy Bydgoskiej w Stargardzie. Policjanci zatrzymali 30-latka, który rozebrany i pobudzony wtargnął na cudzą posesję. Mężczyznę przewieziono na komisariat, a następnie do szpitala z urazami głowy. Było podejrzenie, że zatrzymany jest pod wpływem narkotyków.

- Przełożeni, analizując materiały z interwencji, doszli do wniosku, że prawdopodobnie jeden z funkcjonariuszy użył wobec mężczyzny bezzasadnie pałki służbowej. Szefowie policyjni powiadomili o tej sprawie Biuro Spraw Wewnętrznych w Komendzie Głównej oraz prokuraturę - opisuje stacja.

- Stwierdzono, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że jeden z funkcjonariuszy w sposób nieuprawniony zastosował środek przymusu bezpośredniego wobec mężczyzny podczas interwencji. Chodzi tutaj o pałkę służbową typu tonfa - tłumaczyła podinsp. Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie.

Policjant na czas wyjaśnienia sprawy jest zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Jak dodaje rzeczniczka ten materiał jest bardzo bogaty i zawiera także nagrania z kamer nasobnych mundurowych.

O zachowaniu zatrzymanego mężczyzn mówiła Natalia Dorochowicz z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- Pacjent był wyraźnie pobudzony, przejawiał zachowania autoagresywne i był agresywny wobec ratowników medycznych i policjantów. Po czynnościach dokonanych przez ratowników mężczyzna został zabrany do szpitala - wyjaśniła.

Mężczyzna po kilku dniach opuścił szpital.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński