MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co dalej z ST3 Offshore? W środę sprawą miał zająć się sąd upadłościowy

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Na środę, 25 marca, na godzinę 12.30 planowane było posiedzenie sądu upadłościowego w sprawie rozważenia zgłoszonego przez zarząd ST3 Offshore sp. z o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości.

Posiedzenie miało odbyć się z udziałem przedstawicieli wnioskodawcy. Zostało jednak zdjęte z wokandy, podobnie jak wszystkie sprawy sądowe do końca marca 2020 r. z uwagi na wprowadzony w kraju stan epidemiczny.

Ale już 15 marca upłynął termin na wykonanie prawomocnego układu zawartego przez spółkę z wierzycielami.

- Niestety bezskutecznie – mówi mecenas Patryk Zbroja, który reprezentuje część wierzycieli ST3 Offshore i dodaje: - Żaden z wierzycieli nie został zaspokojony.

ZOBACZ TEŻ:

- Z posiadanych przeze mnie informacji wynika również, że przynajmniej dwa podmioty złożyły wniosek o uchylenie tego układu – twierdzi mecenas Zbroja. - Jednak wnioski te nie zostały do dzisiaj rozpoznane. Natomiast równolegle sąd upadłościowy zabezpieczył majątek spółki ST3 Offshore poprzez ustanowienie nadzorcy tymczasowego.

Ogłoszenie upadłości będzie początkiem ostatniego etapu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ustanowiony zostanie syndyk, który sporządzi listę wierzycieli i równolegle będzie dążył do jak najszybszej likwidacji majątku spółki.

ZOBACZ TEŻ:


CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

TAK BYŁO W 2015 ROKU:Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński