Ostatnia impreza w restauracji i hotelu "Jachtowa" odbyła się w noc sylwestrową. 1 stycznia 2019 roku obiekt został zamknięty. Kolejna odsłona kultowej "Jachtowej" ma się odbyć za dwa miesiące.

- Negocjujemy teraz warunki dzierżawy z kolejnymi chętnymi - mówi Zbigniew Jagniątkowski z Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Umowa do 31 marca

Dotychczasowy dzierżawca umowę ma bowiem podpisaną do 31 marca.

- Ale ostatnia impreza, jaką organizowaliśmy odbyła się w Sylwestra - mówi pracownica „Jachtowej”. - Od tego momentu ani hotel, ani restauracja nie są już czynne. Dotychczasowy dzierżawca prowadził „Jachtową” przez ostatnie 25 lat. Teraz już praktycznie prawie nikogo nie ma w obiekcie. Załoga została zwolniona.

- Temu miejscu, aby rzeczywiście ożyło, potrzebne są przede wszystkim pieniądze - nie ukrywa Zbigniew Jagniątkowski.

- Nowy hotel i restauracja ma być przedsięwzięciem komercyjnym. Ale sam budynek nie jest w złym stanie - twierdzi. - Właściwie potrzebne jest odmalowanie pokoi i pomieszczeń gospodarczych.

Urokliwe miejsce z historią

Jagniątkowski podkreśla, że obiekt stoi w jednym z najpiękniejszych zakątków Szczecina, przy urokliwym nabrzeżu.

- Chociaż budynek powstał w 1928 roku, nie jest wpisany do rejestru zabytków - mówi i dodaje, że początki hotelu i restauracji rzeczywiście były „żeglarskie”, ale w powojennej historii to miejsce ma też swoje „ciemne karty”. - W okresie stanu wojennego to właśnie w „Jachtowej” szkolono oddziały ZOMO - mówi i wspomina, że nawet po stanie wojennym w oknach obiektu nadal były kraty. - Ale hotel został wybudowany przed wojną przez żeglarzy, którzy właśnie tu organizowali swoje bale i rauty.

Po wojnie „Jachtowa” też była miejscem mniej formalnych spotkań żeglarzy.

- Owszem, odbywały tu się bale żeglarzy, ale ostatnio już nie było nimi zbytniego zainteresowania - mówi Jagnią-tkowski.

Nie chce jednak zdradzić, jaki jest nowy pomysł ożywienie miejsca.

- Jeszcze jest na to za wcześnie - podkreśla i dodaje, że za mniej więcej dwa miesiące wiele się wyjaśni w sprawie obiektu przy ul. Lipowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Najlepsze pizzerie w Szczecinie. Zobacz TOP10

Tylko prawdziwy fan pizzy odpowie bezbłędnie na wszystkie pytania!

Zobacz także: Najlepsza pizza w Szczecinie?