Cmentarze w Szczecinie już otwarte. Jak kursują tramwaje i autobusy? Kwiaty i znicze można kupić do 8 listopada

OPRAC.:
Tomasz Kuczyński
Tomasz Kuczyński
Cmentarz Centralny w Szczecinie. Tak było w weekend Andrzej Szkocki
Cmentarze w Szczecinie już otwarte. Przedsiębiorcy, którzy wylicytowali miejsca i zamierzali w tym czasie sprzedawać kwiaty i znicze, będą mogli to robić do 9 listopada włącznie – nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Zobacz, jak kursuje komunikacja miejska.

Przedsiębiorcy handlujący kwiatami i zniczami. Dłużej i z kolejną pomocą

W sobotę Piotr Krzystek zadeklarował, że nie zamierza zostawić ogrodników samych sobie. Każdy, w ramach wcześniej wylicytowanej kwoty, może handlować o tydzień dłużej, niż miał zapisane w umowie

- Teraz padła deklaracja o kolejnej pomocy. Wszyscy ogrodnicy otrzymają zwrot części kosztów wylicytowanego miejsca - informuje Andrzej Kus, Rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

ZOBACZ TEŻ:

Organizacja ruchu zostaje przedłużona do 8 listopada. Oznacza to, że:

W rejonie ul. Ku Słońcu obowiązywać będzie ta sama organizacja ruchu, którą widzieliśmy od czwartku do niedzieli:

  • ul. Piękna i ul. Karola Miarki pozostają jednokierunkowe.
  • ul. Ku Słońcu:
    - pozostają zamknięte przeplotki na wysokości Bramy Głównej oraz na ul. Karola Miarki.
    - pozostają wygrodzenia pieszych na jezdni w miejscach gdzie prowadzony będzie handel,
    - droga rowerowa wzdłuż ulicy Ku Słońcu przeznaczona będzie dla pieszych
  • ul. Mieszka I - pozostaną taśmy wzdłuż jezdni na pasie międzyjezdnym.
  • pl. Słowińców pozostaje wygrodzenie wokół ronda.

Organizacja ruchu środków komunikacji miejskiej w dniach od 3.11. do 8.11.2020 r. .

Komunikacja tramwajowa:

PD 3.11. do 6.11.2020 r. (wtorek – piątek) na wszystkich liniach tramwajowych, z wyjątkiem linii 10 będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 10 (Las Arkoński – Gumieńce) będą obowiązywać specjalny rozkład jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut w godz. 7 – 17.

Dodatkowa linia D10 (Filharmonia – Gumieńce, nawrót przez pl. Rodła – Matejki – pl. Żołnierza Polskiego) będzie kursować w godz. 12 – 18, co 12 minut.

7.11.2020 r. (sobota) na wszystkich liniach tramwajowych będzie obowiązywać sobotni rozkłady jazdy. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia D15 (Dworzec Niebuszewo – Gumieńce), kursująca w godz. 9 – 17, co 24 minuty.

8.11.2020 r. (niedziela) na wszystkich liniach tramwajowych obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia D15 (Dworzec Niebuszewo – Gumieńce), kursująca w godz. 9–17, co 24 minuty.

WIDEO:

Komunikacja autobusowa:

Od 3.11. d0 6.11.2020 r. (wtorek – piątek) na wszystkich liniach autobusowych, z wyjątkiem linii 67 obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy z częstotliwością:

  • w godz. 10–17 co 6 minut,
  • w godz. 17–18 co 7–8 minut,
  • w pozostałym okresie bez zmian.

7.11.2020 r. (sobota) na wszystkich liniach autobusowych, z wyjątkiem niżej wymienionych linii obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy.

  • Linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

  • w godz. 9:30–18 co 10 minut,

  • w pozostałych godzinach bez zmian.

  • Dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) będzie kursować w godz. 9 – 18, co 20 minut.

  • Linia 56, 62, 64, 77, 96 i 97 obsługiwana będzie taborem MEGA przegubowym;

  • Dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) będzie kursować w godz. 9 – 18 co 20 minut.

  • Dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) będzie kursować w godz. 9:30 –18 co 20 minut.

  • Dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Warcisława – Kołłątaja – Piotra Skargi – Wawrzyniaka – Mickiewicza – Poniatowskiego – Karola Miarki, powrót ulicami Mickiewicza – Soplicy – Gorkiego – Skargi – Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława) będzie kursować z częstotliwością:

    w godz. 9–10 co 20 minut,
    w godz. 10–11 co 15 minut,
    w godz. 11–16 co 12 minut,
    w godz. 16–17:30 co 15 minut.

  • Linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

    w godz. 9–18 co 12–24 minuty,
    w pozostałych godzinach bez zmian.

  • Dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Unii Lubelskiej – Klonowica– Wernyhory – Reduty Ordona/Czorsztyńska – Witkiewicza – Santocka – Karola Miarki) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.

8.11.2020 (niedziela) na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych linii obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy.

  • Linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

    w godz. 9:30–18 co 10 minut,
    w pozostałych godzinach bez zmian.

  • Dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) będzie kursuje w godz. 9 – 18 co 20 minut.

  • Linia 56 (Basen Górniczy – Dąbie Osiedle) kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9 – 18 co 40 minut. Obsługa:

  • Dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) będzie kursować w godz. 9 – 18 co 20 minut.

  • Dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.

  • Linia 64, 77, 96 i 97 obsługiwana będzie taborem MEGA przegubowym;

  • Dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Warcisława – Kołłątaja – Skargi – Wawrzyniaka – Mickiewicza – Poniatowskiego – Karola Miarki, powrót ulicami Mickiewicza – Soplicy – Gorkiego – Skargi – Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława) będzie kursować z częstotliwością:

    w godz. 9–11 co 20 minut,
    w godz. 11–16 co 12 minut,
    w godz. 16–17:30 co 15 minut.

  • Linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:

    w godz. 9–18 co 12–24 minuty,
    w pozostałych godzinach bez zmian.

  • Dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Unii Lubelskiej – Klonowica– Wernyhory – Reduty Ordona/Czorsztyńska – Witkiewicza – Santocka – Karola Miarki) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.

Kasy biletowe od dnia 3.11. do 6.11.2020 r. funkcjonować będą jak poniżej:

  • I Brama - 9.00 – 17.00
  • II Brama – 9.00 – 17.00
  • III Brama – 9.00 – 17.00
  • IV Brama – 9.00 – 17.00
  • Kasa Kołłątaja – 10 – 17.15
  • Kasa Rodła – 10.00 – 17.15
  • Kasa Turkusowa – 10.00 – 17.15
  • Kasa Klonowica – 7.30 – 15.30

7.11.2020 r. i 8.11.2020 r. kasy biletowe czynne będą jak poniżej:

  • I Brama – 9.00 – 17.00
  • II Brama – 9.00 – 17.00
  • III Brama – 9.00 – 17.00
  • IV Brama – 9.00 – 17.00
  • Kasa Kołłątaja – 9.00 – 17.00
  • Kasa Rodła – 9.00 – 17.00
  • Kasa Turkusowa – 9.00 – 17.00
  • Kasa Klonowica – 9.00 – 17.00

W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej i wydania decyzji bądź zaleceń przez uprawnione podmioty państwowe lub samorządowe, organizacja komunikacji miejskiej może ulec zmianie, szczególnie poprzez ograniczenie lub likwidację komunikacji dodatkowej.

ZOBACZ TAKŻE: Siedziba PiS w Szczecinie tonie w kwiatach i zniczach. Taki widok nocą. ZDJĘCIA

Siedziba PiS w Szczecinie tonie w kwiatach i zniczach. Taki ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie