Większość osób zapewne odwiedziła groby bliskich przed 1 listopada. Dostosowali się do apelu, aby rozłożyć wizyty na kilka dni. We wtorek, pierwszego dnia po otwarciu cmentarzy, ruch jest dużo mniejszy. Mimo to handlowcy, którzy wykupili miejsca przy cmentarzach, do 8 listopada mogą z nich bezpłatnie korzystać. To decyzja prezydenta Szczecina.
Również do 8 listopada w rejonie ul. Ku Słońcu obowiązywać będzie ta sama organizacja ruchu, którą widzieliśmy od czwartku do niedzieli:
- ul. Piękna i ul. Karola Miarki pozostają jednokierunkowe.
- ul. Ku Słońcu: pozostają zamknięte przelotki na wysokości Bramy Głównej oraz na ul. Karola Miarki,
- pozostają wygrodzenia pieszych na jezdni w miejscach gdzie prowadzony będzie handel,
- droga rowerowa wzdłuż ulicy Ku Słońcu przeznaczona będzie dla pieszych,
- ul. Mieszka I - pozostaną taśmy wzdłuż jezdni na pasie międzyjezdnym,
- pl. Słowińców - pozostaje wygrodzenie wokół ronda.
Organizacja ruchu środków komunikacji miejskiej w dniach od 3.11. do 8.11.2020 r. .
•Komunikacja tramwajowa:
Od 3.11. do 6.11.2020 r. (wtorek – piątek) na wszystkich liniach tramwajowych, z wyjątkiem linii 10 będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy.
Na linii 10 (Las Arkoński – Gumieńce) będą obowiązywać specjalny rozkład jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut w godz. 7 – 17.
Dodatkowa linia D10 (Filharmonia – Gumieńce, nawrót przez pl. Rodła – Matejki – pl. Żołnierza Polskiego) będzie kursować w godz. 12 – 18, co 12 minut.
7.11.2020 r. (sobota) na wszystkich liniach tramwajowych będzie obowiązywać sobotni rozkłady jazdy. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia D15 (Dworzec Niebuszewo – Gumieńce), kursująca w godz. 9 – 17, co 24 minuty.
8.11.2020 r. (niedziela) na wszystkich liniach tramwajowych obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia D15 (Dworzec Niebuszewo – Gumieńce), kursująca w godz. 9–17, co 24 minuty.
WIDEO:
•Komunikacja autobusowa:
Od 3.11. do 6.11.2020 r. (wtorek – piątek) na wszystkich liniach autobusowych, z wyjątkiem linii 67 obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy.
Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy z częstotliwością:
- w godz. 10–17 co 6 minut,
- w godz. 17–18 co 7–8 minut,
- w pozostałym okresie bez zmian.
7.11.2020 r. (sobota) na wszystkich liniach autobusowych, z wyjątkiem niżej wymienionych linii obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy.
Linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:
w godz. 9:30–18 co 10 minut,
w pozostałych godzinach bez zmian.
Dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) będzie kursować w godz. 9 – 18, co 20 minut.
Linia 56, 62, 64, 77, 96 i 97 obsługiwana będzie taborem MEGA przegubowym;
Dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) będzie kursować w godz. 9 – 18 co 20 minut.
Dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) będzie kursować w godz. 9:30 –18 co 20 minut.
Dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Warcisława – Kołłątaja – Piotra Skargi – Wawrzyniaka – Mickiewicza – Poniatowskiego – Karola Miarki, powrót ulicami Mickiewicza – Soplicy – Gorkiego – Skargi – Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława) będzie kursować z częstotliwością:
w godz. 9–10 co 20 minut,
w godz. 10–11 co 15 minut,
w godz. 11–16 co 12 minut,
w godz. 16–17:30 co 15 minut.Linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:
w godz. 9–18 co 12–24 minuty,
w pozostałych godzinach bez zmian.Dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Unii Lubelskiej – Klonowica– Wernyhory – Reduty Ordona/Czorsztyńska – Witkiewicza – Santocka – Karola Miarki) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.
8.11.2020 (niedziela) na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych linii obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy.
Linia 53 (Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:
w godz. 9:30–18 co 10 minut,
w pozostałych godzinach bez zmian.Dodatkowa linia D53 (Ludowa – Dworska) będzie kursuje w godz. 9 – 18 co 20 minut.
Linia 56 (Basen Górniczy – Dąbie Osiedle) kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9 – 18 co 40 minut. Obsługa:
Dodatkowa linia D60 (Stocznia Szczecińska – Dworska – Cukrowa) będzie kursować w godz. 9 – 18 co 20 minut.
Dodatkowa linia D62 (Plac Kościuszki – Mieszka I – Krakowska – Bronowicka – Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.
Linia 64, 77, 96 i 97 obsługiwana będzie taborem MEGA przegubowym;
Dodatkowa linia D67 (Ludowa – Rugiańska – Przyjaciół Żołnierza – Warcisława – Kołłątaja – Skargi – Wawrzyniaka – Mickiewicza – Poniatowskiego – Karola Miarki, powrót ulicami Mickiewicza – Soplicy – Gorkiego – Skargi – Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława) będzie kursować z częstotliwością:
w godz. 9–11 co 20 minut,
w godz. 11–16 co 12 minut,
w godz. 16–17:30 co 15 minut.Linia 102 (Gocław – Police Tanowska Szkoła) będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością:
w godz. 9–18 co 12–24 minuty,
w pozostałych godzinach bez zmian.Dodatkowa linia D07 (Police Wyszyńskiego Polana – Przęsocin – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Pawła VI – Zaleskiego – al. Wojska Polskiego – Unii Lubelskiej – Klonowica– Wernyhory – Reduty Ordona/Czorsztyńska – Witkiewicza – Santocka – Karola Miarki) będzie kursować w godz. 9:30 – 18 co 20 minut.
Kasy biletowe od dnia 3.11. do 6.11.2020 r. funkcjonować będą jak poniżej:
- I Brama - 9.00 – 17.00
- II Brama – 9.00 – 17.00
- III Brama – 9.00 – 17.00
- IV Brama – 9.00 – 17.00
- Kasa Kołłątaja – 10 – 17.15
- Kasa Rodła – 10.00 – 17.15
- Kasa Turkusowa – 10.00 – 17.15
- Kasa Klonowica – 7.30 – 15.30
7.11.2020 r. i 8.11.2020 r. kasy biletowe czynne będą jak poniżej:
- I Brama – 9.00 – 17.00
- II Brama – 9.00 – 17.00
- III Brama – 9.00 – 17.00
- IV Brama – 9.00 – 17.00
- Kasa Kołłątaja – 9.00 – 17.00
- Kasa Rodła – 9.00 – 17.00
- Kasa Turkusowa – 9.00 – 17.00
- Kasa Klonowica – 9.00 – 17.00
W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej i wydania decyzji bądź zaleceń przez uprawnione podmioty państwowe lub samorządowe, organizacja komunikacji miejskiej może ulec zmianie, szczególnie poprzez ograniczenie lub likwidację komunikacji dodatkowej.
CZYTAJ TEŻ:
Bądź na bieżąco i obserwuj:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?