City Trail nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie. Biegli dorośli i dzieci. Znajdź się na zdjęciach!

To już kolejna edycja biegów City Trail wokół Jeziora Szmaragdowego w Szczecinie. Na linii startu stawili się nie tylko dorośli biegacze, ale także dzieci! Sprawdź, czy jesteś na zdjęciach! Sebastian Wołosz
Za nami pierwszy bieg z cyklu City Trail w 2022 r., a czwarty w cyklu. Bieg na dystansie 5 km ukończyło 312 osób.

Wśród mężczyzn walkę o zwycięstwo stoczyła dwójka biegaczy - Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc i Piotr Książkiewicz z Wągrowca. Obaj do ostatnich metrów rywalizowali, a Piwowarczyk wyprzedził konkurenta o pięć sekund.

- Mam na koncie dwa zwycięstwa i zdecydowanie planuję wystartować w marcu i powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Tydzień temu leżałem w łóżku, bo złapało mnie jakieś przeziębienie, więc możliwe, że dzisiaj organizm nie był jeszcze w pełni sił, a mimo to bieg – choć nie prowadziłem w pierwszej części dystansu – był kontrolowany – mówił po zawodach Wojciech Piwowarczyk.

Trzeci na mecie był Paweł Szymański ze Szczecina, ale jego czas - 18 minut i 10 sekund był o minutę gorszy od najlepszych. Sklasyfikowano 207 panów.

Dodajmy, że Szymański może objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale organizatorzy uaktualnią listy wkrótce.

Rywalizację pań wygrała Milena Sadowska - reprezentująca klub Pomorze Stargard. Jako jedynej udało się złamać barierę 20 minut (19:42 minuty). Dwie kolejne uczestniczki - Beata Białek (Hermes Gryfino/Żarczyn) i Justyna Grzywaczewska (Warszawa) miały już większą stratę. Do mety dobiegło 105 pań.

Kolejne zawody z cyklu City Trail w Szczecinie za miesiąc - 6 marca. Będą to zarazem ostatnie biegu w edycji 2021/22.

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:2. Świetny...