Ciekawostki wokół meczu Pogoń - Legia. Specjalna oprawa, sędzia z Bydgoszczy, szansa dla kibiców

Paweł Pązik
W środę Pogoń podejmie mistrza Polski. Na zdjęciu Takafumi Akahoshi (z piłką).
W środę o godzinie 20:30 Pogoń Szczecin zagra ostatni mecz na własnym stadionie. Przeciwnikiem Portowców będzie Legia Warszawa.

Bardzo specjalna oprawa

Kibice Pogoni w trakcie siedmiu spotkań rozgrywanych w Szczecinie zebrali ponad 700 kg kapsli. Dzięki temu oraz wsparciu sponsorów, w trakcie meczu z Legią fani zaprezentują specjalnie przygotowaną na tę okazję oprawę. Co to będzie?

Czytaj również: Na razie 9 tys. zajętych miejsc na mecz Pogoni z Legią. Ma być wyjątkowa oprawa [wideo]

- Możemy zdradzić, że będzie to coś potężnego, coś czego nie było jeszcze na polskich stadionach. Mało tego, nie zdarzyło się to na taką skalę na żadnym stadionie w Europie - zapewniają przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy".

Kibicu, strzel bramkę

W przerwie spotkania każdy z publiczności będzie miał szansę wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Do zabawy można zgłaszać się już na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu (jednak nie później niż do 15. minuty gry), wysyłając SMS o treści GOL na numer 80548. Należy posiadać numer w T-Mobile. Przed meczem będzie możliwość otrzymania darmowego startera tej sieci. Do wygrania m.in. piłki i gadżety piłkarskie.

Arbiter z Bydgoszczy

Sędzią środowego spotkania będzie Daniel Stefański. 36-letni arbiter z Bydgoszczy w tym sezonie prowadził dotąd 18 spotkań w ekstraklasie. Średnio pokazuje 3,3 żółtej kartki na mecz. Łącznie wyrzucił z boiska trzech zawodników. Pogoni "gwizdał" jeden mecz (0:0 z Wisłą), Legii trzy spotkania (0:1 z Lechią, 2:1 z Górnikiem, 1:1 z Lechem).

Znamy terminarz kolejnego sezonu

Następne rozgrywki ekstraklasy ruszą 18 lipca 2014 r., a zakończą się 7 czerwca 2015 r. Część jesienna zakończy kolejka rozgrywana w weekend 13-14 grudnia. Przerwa zimowa potrwa 59 dni. Jesienią piłkarze rozegrają 19 kolejek, wiosną 18.

Beniaminek z licencją

Awans do ekstraklasy zapewnił sobie Górnik Łęczna. Blisko celu jest GKS Bełchatów. Oba kluby otrzymały licencję na występy w rozgrywkach w najwyższej klasie rozgrywek. Mniejsze szanse na awans mają Arka Gdynia oraz Dolcan Ząbki i właśnie tym zespołom licencji odmówiono. Osiem klubów spełniło wymagania odnośnie gry w I lidze. W tym gronie nie ma Floty Świnoujście. Decyzję odnośnie Wyspiarzy Komisja Licencyjna podejmie w piątek 30 maja.

Zostań dawcą szpiku

Na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania na parkingu od strony ul. Karłowicza każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych (m.in. szpiku). W niej znajduje się już m.in. obrońca Portowców, Mateusz Lewandowski.

- Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji. Można komuś pomóc, nie tracąc przy tym nic. Rejestracja trwa tylko kilka minut - zachęca defensor Pogoni. Akcja potrwa do zakończenia meczu. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg.