MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chwycił za nóż, bo się zdenerwował na kolegę z działki

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
41-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa i groźby. Nie przyznał się do winy

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże zakończyła śledztwo w sprawie krwawej awantury na działce lipcu 2019 r. Przed sądem stanie mężczyzna, który zaatakował znajomego. Zadał mu cios w okolice szyi, a potem groził śmiercią.

ZOBACZ TEŻ:

- Działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego zadając mu cios nożem w okolice szyi, lecz zamierzonego skutku nie osiągnął z uwagi na sposób działania, czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała na okres przekraczający siedem dni, a ponadto, bezpośrednio po usiłowaniu zabójstwa groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione - wyjaśnia prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Z ustaleń śledztwa wynika, iż bezpośrednio przed zdarzeniem pomiędzy pokrzywdzonym, a podejrzanym doszło do sprzeczki, w trakcie której podejrzany chwycił nóż, i ugodził nim pokrzywdzonego w okolice tętnicy szyjnej, na wysokości żuchwy. Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał sprawcę, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Zatrzymany mężczyzna mieszkał w Krzęcinie. Według mieszkańców po alkoholu bywał agresywny. I to właśnie miało być powodem rozstania małżonków. Nie wiadomo jednak, co było motywem zbrodni.

WIDEO: Posypały się mandaty, czy też popełniasz ten błąd?

Złodzieje są przebiegli jak nigdy dotąd. Nie wystarczy już siła i szybkość, liczy się spryt i pomysłowość. Złodzieje wymyślają coraz to nowe metody na wyłudzenie pieniędzy. Najczęściej ofiarami kradzieży i wyłudzeń są dzieci i osoby starsze. Są jednak metody, na które nabierają się nawet najbardziej ostrożni użytkownicy. Sprawdź jak nie dać się nabrać i nie stracić pieniędzy lub dostępów.

Tak nas podstępnie okradają! 10 najpopularniejszych sztuczek...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński