Chemik wygrał w Kaliszu i jest bardzo blisko piątego miejsca w Tauron Lidze

Iga Wasilewska została MVP spotkania w Kaliszu.
Iga Wasilewska została MVP spotkania w Kaliszu. Grupa Azoty Chemik Police Facebook
Grupa Azoty Chemik Police w trzech setach zakończył pierwszy mecz z MKS Kalisz w rywalizacji o 5. miejsce na koniec sezonu. Przed rewanżem w Szczecinie jest w bardzo dobrej sytuacji.

W czwartek Chemik przypomniał, że właśnie 20 kwietnia 2013 r. powrócił do siatkarskiej elity. Od tamtej pory zawsze był w czwórce najlepszych ekip w kraju, a 8 razy zdobywał mistrzostwo Polski. Tym razem przegrał w ćwierćfinale z Budowlanymi Łódź i była to jedna z większych sensacji ostatnich lat.

Chemik szybko się jednak podniósł. Trener Radosław Wodziński na mecz z MKS wystawił najsilniejszy skład, a jego zawodniczki walczyły o jak najkorzystniejszy wynik.

Pierwszy set wyrównany, ale czym bliżej końca policzanki zaczęły grać skuteczniej i wygrały do 22. Kolejny set to problemy Chemika, bo w połowie seta było już 14:8 dla kaliszanek, ale przyjezdne „odpaliły” i w drugiej części partii rządziły. Wygrały do 17, a podłamane rywalki nie podjęły już walki w trzecim secie.

Rewanżowe spotkanie w niedzielę o godz. 17.30 w szczecińskiej Netto Arenie. Trudno myśleć o kolejnej sensacji. Chemik powinien odnieść drugie zwycięstwo, by tak zakończyć sezon. 5. miejsce najprawdopodobniej zagwarantuje mu udział w Pucharze Challenge.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 22:25, 17:25, 18:25
Chemik: Brakocević-Canzian (17), Łukasik (12), Korneluk (10), Wasilewska (10), Czyrniańska (5), Fabiola oraz Stenzel (libero) - Mędrzyk (1), Sikorska (1), Cipriano, Kowalewska.