Chemik w transie

dc, 12 grudnia 2005 r.
Siatkarki Chemika Police wciąż niepokonane w II lidze. Pierwszej porażki doznali natomiast siatkarze Morza-Bałtyk Szczecin.

CHTPS Chodzież - CHEMIK Police 2:3 (23:25, 19:25, 25:19, 25:17, 12:15)

CHEMIK: Ciesielska, Chmielewska, Furmanek, Wysocka, Matusz, Król, Dołżańska (libero), Raczyńska, Kostrzewska, Bronowicka.

Przy ogłuszającym dopingu publiczności gospodynie objęły prowadzenie 4:1 w pierwszym secie, ale potem policzanki opanowały się i dość spokojnie wygrały pierwszego seta. W drugim zupełnie uciszyły widownię. Jednak wówczas doszły do wniosku, że nic złego już je nie spotka. Dekoncentracja kosztowała porażkę w trzeciej partii i chodzieżanki "wróciły do gry".

Publiczność zaczęła "wyć". W czwartym secie Chemik przegrywał 3:11. Trener policzanek Mariusz Bujek zdając sobie sprawę, że ciężko będzie odwrócić losy tego seta, wpuścił na parkiet rezerwowe - dał odpocząć podstawowym zawodniczkom. To przyniosło efekt w tie-breaku.

AZS AWF II Poznań - UNIWERSYTET Piast Szczecin 3:0

UNIWERSYTET: Stefan, Kijana, Rogala, Bryczkowska, Róg, Wojtas, Szewczyk (libero) oraz Kowalska, Strąk, Różańska.

- Nie wiem co się dzieje - rozkładała ręce po meczu trenerka Uniwersytetu, Danuta Ciesińska. - Nawet wzmocnienia z pierwszego zespołu Piasta nie pomagają.

Pozostałe wyniki:

Nafta Gaz II Piła - Sokół Mogilno 3:1 (25:20, 25:13, 25:27, 25:11), Budowlani Toruń - Zawisza Sulechów 3:0 (25:19, 25:20, 25:11).

8. UNIWERSYTET 9 6 8:24

AZS Zielona Góra - MORZE-BAŁTYK Szczecin 3:1 (32:30, 23:25, 25:23, 25:20)

MORZE-BAŁTYK: Kolec, Sylla, Gogol, Wysocki, Kordaś, Paśnik, Ł. Cichosz (libero) oraz Streich.

- Przegraliśmy na własne życzenie - skomentował spotkanie trener Morza-Bałtyk, Andrzej Winiarczyk. - W przegranym pierwszym secie prowadziliśmy 16:9 i 24:22.

W drugiej partii nasza drużyna też wygrywała wysoko i znów gospodarze zdołali odrobić straty. Na szczęście set zakończył się szczęśliwie. Inaczej było w następnej partii. Było 23:23, potem gospodarze zdobyli punkt i serwowali.

- Niestety, nasz libero odbił piłkę w krzaki - wyjaśnił Winiarczyk. A w czwartym secie szczecinianie nie stawili już rywalom większego oporu.

Inotel Poznań - Ikar Legnica 3:0 (25:15, 25:20, 25:18),
TKKF Pomet Razem Wołów - Energa Gedania Gdańsk 3:2 (25:20, 18:25, 25:20, 20:25, 16:14),
Orion Sulechów - Chrobry Głogów 0:3.