Chemik przegrywa, ale ma jeszcze nadzieję. Energetyk na pewno spada z ligi

(kcp)
Piłkarze Energetyka Gryfino (stroje w paski) już na pewno żegnają się z III ligą. Andrzej Szkocki
Chemik Police wciąż walczy o utrzymanie się w lidze, ale przegrał sobotni pojedynek w Koszalinie z Gwardią. Nawet matematycznych szans na utrzymanie nie ma Energetyk Gryfino.

Energetyk nie ma już szans na utrzymanie się w III lidze. Tydzień temu uległ w najważniejszym spotkaniu sezonu z Chemikiem Police 1:2. Już po tej porażce było wiadomo, że podopieczni Marka Nikitińskiego żegnają się z rozgrywkami. Szkoleniowiec jednak zapewniał, że ostatnie mecze zespół potraktuje poważnie.

- Do następnego spotkania ligowego podchodzę ze stuprocentowym zaangażowaniem. Mecz z Polonią jest dla nas w jakiś sposób ważny. Chodzi o to, żeby pokazać, że nie jesteśmy czerwoną latarnią ligi - tłumaczył trener.

Energetyk przegrał w sobotę 1:2 z Polonią Gdańsk. To goście wyszli na prowadzenie już w 10. minucie. Gospodarze próbowali za wszelką cenę wyrównać. Udało się w 50. minucie. Po golu Dawida Jeża. Jednak ten zawodnik 10 minut później otrzymał czerwoną kartkę. W osłabieniu Energetyk stracił remis i punkty.

Wśród tych złych wiadomości jest jedna dobra. W środę Energetyk Gryfino wygrał po rzutach karnych (7:6) z Dębem Dębno w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego. Po 90 minutach było 0:0, po dogrywce 1:1.

Energetyk Gryfino - Polonia Gdańsk 1:2 (0:1)
Bramki: Jeż (50) - Wiącek (10), Skowroński (73).
Czerwona kartka: Jeż (60).
Energetyk: Horodyński - Chamera (70 Zakrzewski), Łazarz (80 Skorb), Jeż, Frątczak, Piskorowski (55 Lipka), Żeglin, Adamczak, Kutasiewicz, Filiks, Horba.

Chemik Police jest pozycję wyżej od Energetyka Gryfino i w sprzyjających warunkach może utrzymać się w lidze. Ale do tego potrzebne są dobre wyniki m.in. Błękitnych Stargard i Gryfa Wejherowo z drugiej ligi. Najlepiej jednak liczyć na siebie i wygrywać do końca sezonu. W sobotę nie udało się postawić do końcowych minut faworytowi Gwardii Koszalin. Chociaż Chemik prowadził po dwóch bramkach Krzysztofa Filipowicza, prowadzenie udało się utrzymać tylko do 80. minuty.

- Zabrakło nam doświadczenia. Popełniliśmy proste błędy przy stracie goli. Byliśmy rozkojarzeni - przyznaje trener Chemika Mariusz Szmit. - Szkoda straty punktów, bo w pierwszej połowie realizowaliśmy założenia gry z kontry. Jeszcze po strzale na 2:1 Adrian Chodorowski mógł podwyższyć na 3:1, ale trafił w poprzeczkę. Mógł dogrywać do lepiej ustawionego kolegi, który wpakowałby piłkę do pustej bramki - relacjonuje szkoleniowiec.

Do końca sezonu zostają dwie kolejki. Policzanie będą grali z Drawą Drawsko Pomorski i rezerwami Arki Gdynia. Przy odrobinie szczęścia mogą wyprzedzić GKS Manowo, do którego tracą pięć punktów.

Gwardia Koszalin - Chemik Police 4:2 (0:1)
Bramki: Sato (53), Kozawa 3 (58, 90) - Filipowicz 2 (17, 75).
Chemik: Otocki - Nawrolski, Hajdukiewicz, Bącler, Szewczykowski, Krawiec, Wahidi, Skowron (75 Bidny), Filipowicz, Gołębiowski, Chodorowski.

Rezerwy Pogoni Szczecin są spokojne utrzymania się w III lidze. Przed tą kolejką zajmowały 6. miejsce i po wyjazdowym zwycięstwie nad Drawą Drawsko nic się nie zmieniło. Chociaż mają jeszcze szansę na 5. lokatę. Młodzi Portowcy wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Gola zdobył Patryk Paczuk. Ostatni gol padł w 90, ale to była bramka samobójcza. W następnej kolejce Pogoń zagra z rezerwami Arki Gdynia, a ostatni mecz ze słabym GKS Manowo.

Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:1)
Bramki: Owedyk (65) - Paczuk (8), 90 bramka samobójcza.
Pogoń: Rudnicki - Kuliga, Krzywicki, Murawski (50 Błajewski), Głowacki, Kotłowski, Galoch, Paczuk, Kapelusz, Pogorzelczyk, Zieliński.
Pozostałe wyniki: Kaszubia - Bałtyk Koszalin 1:2, GKS Manowo - Koral 0:3, Kotwica - Cartusia 5:1, Pomorze - Lechia II 1:3, Arka II - Bałtyk Gdynia 1:3.