Chemik Police z pierwszą wygraną w nowym sezonie Tauron Ligi [ZDJĘCIA]

Chemik Police w trzech setach pokonał UNI Opole.
Chemik Police w trzech setach pokonał UNI Opole. Piotr Sumara/Tauron Liga
Udany debiut Jacka Nawrockiego w roli trenera Grupa Azoty Chemika Police. Mistrz Polski sezon 2021/22 rozpoczął od wyjazdowej wygranej z UNI Opole.

Mecz był krótki, dominacja policzanek bardzo wyraźna. W I secie - rozpoznawczym - Chemik spokojnie grał, a ambitny zespół beniaminka z Opola miał wysoką skuteczność. Wyszedł nawet na prowadzenie 11:8, ale o czas poprosił Jacek Nawrocki i role szybko się odwróciły, a wygrana przyjezdnych była pewna.

Drugi set bez historii, w trzecim pojawiły się emocje. Miał podobny przebieg do pierwszego, ale opolanki dłużej trzymały się mistrzyń. Nawet miały piłkę setową (przy stanie 24:23), ale w końcówce klasa Chemika wzięła górę.

MVP spotkania uznano Agnieszkę Kąkolewską - skuteczną w bloku i ataku środkową.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 21:25, 13:25, 25:27
Chemik: Kąkolewska (17 punktów w meczu), Brakocević-Canzian (14), Wasilewska (14), Łukasik (11), Milenković (4), Kowalewska (1) oraz Stenzel (libero) - Rios, Połeć, Lipska i Pol.