Chemik Police stracił pierwszego seta. Mistrz nadal jest liderem tabeli

Iga Wasilewska została najlepszą zawodniczką meczu w Łodzi.
Iga Wasilewska została najlepszą zawodniczką meczu w Łodzi. Facebook Chemik Police
Grupa Azoty Chemik Police nie zwalnia tempa. Mistrzynie Polski wygrały trzeci mecz z rzędu na otwarciu sezonu. Tym razem rywalki, Grot Budowlani Łódź, były w stanie wyrwać policzankom jednego seta.

Przed meczem dość ważna zmiana. Marlena Kowalewska nabawiła się drobnego urazu i zastąpiła ją Naiane Rios.

Spotkanie w Łodzi zaczęło się od straty przez Chemik pierwszego seta w tym sezonie. Grot Budowlane zaczęły z odpowiednią energią i odpowiednim nastawieniem, dzięki czemu wyrwały mistrzowi kraju premierową partię. W kolejnych setach liderki Tauron Ligi pokazały swoją dobrą siatkówkę. Rywalki nie były w stanie w żadnej z kolejnych trzech partii zdobyć choćby 19 punktów.

Najlepszą zawodniczką meczu w Łodzi uznano Igę Wasilewską. Środkowa zdobyła 12 punktów. Policzanki są liderem tabeli.

W kolejnym spotkaniu ligowym, Chemik w Policach zagra z inną drużyną z Łodzi, ŁKS Commercecon. Początek 16 października, w sobotę, na parkiecie hali przy ul. Siedleckiej, o godz. 18.

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:20, 17:25, 18:25, 16:25)
Chemik: Brakocević-Canzian (13), Wasilewska (12), Milenković (12), Kąkolewska (11), Łukasik (6), Naiane (2), Stenzel (l.) oraz Czyrniańska (5), Pol.