Chemik Police rozpoczął sezon w swoim stylu

(sz)
Niewiele ponad godzinę trwał pierwszy mecz siatkarek Chemika Police w Orlen Lidze. Mistrzynie Polski pokonały 3:0 PTPS Piła.

Na początku meczu podopieczne Jakuba Głuszaka miały miażdżącą przewagę, a w jego końcówce wyraźną. Chemik Police budował zaliczkę w każdym secie i nawet strata kilku punktów z rzędu, nie skutkowała zmianą prowadzenia.

Trener Głuszak poprosił o przerwę na żądanie tylko raz. W drugim secie PTPS Piła rozpędził się, a Chemiczki popełniły serię błędów. Zrobiło się 14:13. Po powrocie na boisko faworytki odzyskały kontrolę nad wydarzeniami.

W Chemiku zadebiutowały Katarzyna Zaroślińska, Nikola Abramajtys oraz Nikola Blagojević. Kibice zobaczyli ponownie w akcji libero Aleksandrę Krzos.

Policzanki były lepsze od rywalek w każdym elemencie, choć przekonują, że są dopiero w drodze do ideału i ich forma będzie rosnąć.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Chemik Police jest pierwszym liderem Orlen Ligi.

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)
Chemik: Wołosz, Werblińska, Jagieło, Bednarek-Kasza, Veljković, Zaroślińska, Krzos (l.) oraz Abramajtys, Blagojević