Chemik Police nie miał litości dla rywala z czołówki

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police zaprezentował się bardzo dobrze w wygranym 3:0 meczu z Developresem SkyRes Rzeszów.

Podopieczne Marcello Abbondanzy wystąpiły po raz ostatni w Lidze Siatkówki Kobiet przed rozpoczęciem rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Chemik Police spisał się dobrze w dwóch poprzednich spotkaniach i zamierzał potwierdzić wysoką dyspozycję. Tak żeby siatkarki CSM Bukareszt nie czuły się pewnie przed wyprawą do Koszalina.

Policzanki zaprezentowały się bardzo dobrze. Sytuacja nie wymknęła się spod ich kontroli na dłużej niż kilka minut w żadnym fragmencie spotkania. Przewaga Chemika była bezdyskusyjna w każdym elemencie. Po zwycięstwie 3:0 najbardziej wartościową zawodniczką meczu została wybrana Bianka Busa.

Chemik zrewanżował się rzeszowiankom za porażkę poniesioną w poprzednim sezonie. Developres SkyRes podbił twierdzę Police 7 grudnia 2017 roku i przerwał trwającą od 1 maja 2015 passę bez porażki mistrza Polski u siebie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)