Chemik Police bliski zwycięstwa

Redakcja
W niedzielne popołudnie Chemik Police podejmował ostatnią w tabeli Polonię Słubice. I choć z przebiegu spotkania powinien wygrać przynajmniej trzema bramkami - zremisował.

Chemik Police - Polonia Słubice 0:0

Chemik: Wiśniewski - Krzyżanowski, Michał Szałek, Janicki, Brzeziński, Stefaniak (82 Jóźwiak), Mateusz Szałek, Jarymowicz, Jakuszczonek (63 Pachulski), Ciołek (77 Wydurski), Sajewicz.

W niedzielę Chemik przegrał mecz, który powinien wygrać. Przez większą część spotkania dyktował warunki na boisku. W pierwszej połowie sam na sam z bramkarzem wychodzili Sajewicz, Jarymowicz i Stefaniak. Niestety za każdym razem skutecznie interweniował bramkarz gości. Pod koniec połowy po dośrodkowaniu Stefaniaka Sajewicz bliski był strzelenia bramki głową. Niestety sunący wzdłuż linii bramkowej Dmuchowski w ostatniej chwili wyciągnął rękę w bok i koniuszkami palców zatrzymał piłkę.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale Chemik nadal stwarzał sobie i marnował wyśmienite szanse. Tuż po przerwie Mateusz Szałek w rzutu wolnego na 18 metrze huknął prosto w poprzeczkę. Później ponownie marnowali akcje Sajewicz do spółki z Ciołkiem i Stefaniakiem. Pod koniec drugiej odsłony po faulu z boku pola piłka ponownie poszybowała w pole karne Polonii. Niestety główka Sajewicza trafiła w słupek. Warto wspomnieć również zdarzenie z 80 minuty gdy biegnący na bramkę Stefaniak został sfaulowany tuż za linią pola karnego przez Benkowskiego. Choć przewinienie było oczywiste, atak na nogi od tyłu, sędzia spotkania nie podyktował karnego i nakazał grać dalej. Tuż przed końcem meczu i po końcowym gwizdku doszło do przepychanek miedzy piłkarzami, w których szczególną inicjatywą wykazywali się byli portowcy - Lilo i Posmyk.

Pozostałe wyniki II ligi i tabela: MKS Kluczbork - Miedź Legnica 2:0 (1:0), Victoria Koronowo - Czarni Żagań 1:0, Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 3:4 (3:2), Unia Janikowo - GKS Tychy 0:1 (0:1), Ślęza Wrocław - Jarota Jarocin 4:3 (2:0), Kotwica Kołobrzeg - Raków Częstochowa 2:1 (2:1), Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 2:2 (1:0).