Chemik nadal bez straty punktu, choć rywalki powalczyły

Chemik Police, jak dotąd, wygrywa z każdym rywalem w Orlen Lidze.
Chemik Police, jak dotąd, wygrywa z każdym rywalem w Orlen Lidze. Andrzej Szkocki/archiwum
Mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe 3:1 z Pałacem Bydgoszcz.

Mecz miał dosyć zacięty przebieg. W każdym z czterech setów oba zespoły zdobyły po co najmniej 20 punktów.

W pierwszej partii goście nie uniknęli kilku niewmuszonych błędów, ale i tak Chemik spokojnie wygrał do 20.

W drugim secie gospodynie obroniły pięć setboli, jednak w końcu skapitulowały. Duża w tym zasługa dobrze serwującej Izabeli Kowalińskiej.

Pałac dopiął swego w trzeciej odsłonie. Chemik nie grał pierwszym składem i trener Giuseppe Cuccarini wobec słabszej postawy swojego zespołu wpuścił na boisko Helenę Havelkovą. Wejście Czeszki jednak na niewiele się zdało, bo Pałac ostatecznie wygrał do 21.

W ostatniej partii podrażniony Chemik szybko zbudował sobie przewagę (8:3) i wygrał 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Mistrzynie Polski oczywiście nadal są liderem Orlen Ligi. Teraz siatkarki mają przerwę. Do gry wrócą na początku stycznia.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)
Chemik: Pena, Bełcik, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Jagieło, Mróz, Maj-Erwardt (libero) oraz Havelkova, Zenik (libero).