Chemik - Legionovia 3:0. Druga wygrana z rzędu bez straty seta [ZDJĘCIA]

Grupa Azoty Chemik Police wygrał drugi raz z rzędu bez straty seta. Tym razem pokonał na własnym parkiecie Legionovię Legionowo 3:0.

Wydaje się, że gorsze momenty, które miała drużyna Grupa Azoty Chemika Police na początku sezonu, odchodzą w zapomnienie. Zespół trenera Ferhata Akbasa wygrał drugie spotkanie z rzędu bez straty seta. Tym razem ofiarą były siatkarki Legionovii Legionowo.

Kilka dni temu policzanki ograły w zaległym spotkaniu Jokera Świecie na jego parkiecie (3:0), teraz nasze siatkarki nie miały większych problemów z pokonaniem Legionovii. W zasadzie ekipa trenera Akbasa małe problemy miała tylko w drugim secie, który wygrała 25:22. W pozostałych partiach rywalki nie były w stanie zdobyć nawet 17 punktów.

Chemik musiał sobie w tym spotkaniu radzić już bez dwóch kontuzjowanych siatkarek. Poważny uraz kolana leczy Wilma Salas, z kolei w środku tygodnia kontuzji nabawiła się także Katarzyna Połeć.

- Badania obrazowe potwierdziły przypuszczenia. Kasia zerwała ścięgno achillesa i potrzebuje zabiegu, po którym czeka ją kilkumiesięczna rehabilitacja. To typowy uraz sportowy, do którego dochodzi podczas wyskoku lub nagłego cofania się. Częsty w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, biegach. Ścięgno achillesa to przy okazji pięta achillesowa wielu sportów - mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika i Orthosport.

Siatkarka jest już po zabiegu i czeka ją teraz kilka miesięcy dochodzenia do pełnej sprawności. Jak zapowiada sama Połeć, chce jeszcze w tym sezonie pojawić się na ligowym parkiecie.

Najlepszą zawodniczką spotkania Chemik - Legionovia została wybrana Martyna Łukasik. Przyjmująca zdobyła dziewięć punktów (7 atakiem, 2 blokiem). Dobry mecz rozegrała także Agnieszka Kąkolewska (13 punktów, 8 bloków). Po tym meczu Grupa Azoty Chemik przesunął się na siódme miejsce w tabeli Tauron Ligi, choć do pozycji, który zwykle okupował przez ostatnie lata, jeszcze trochę brakuje.

Prawdziwy test powrotu formy zawodniczek Chemika Police nadejdzie 9 grudnia. W środę policzanki podejmują bowiem lidera tabeli, Developres SkyRes Rzeszów. Rywalki w tym sezonie wygrały wszystkie jedenaście spotkań. Z Developresem Chemik spotka się także w grudniowym meczu o Superpuchar Polski.

Grupa Azoty Chemik Police - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)
Chemik: Kąkolewska (13), Wasilewska (12), Brakocević-Canzian (12), Łukasik (9), Grajber (8), Kowalewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Baijens (2), Bałdyga, Mędrzyk.