Chelsea i Milan blisko

dc, 7 kwietnia 2005 r.
Po tym strzale Joe Cole'a Chelsea objęła prowadzenie 1:0 w meczu z Bayernem.
Po tym strzale Joe Cole'a Chelsea objęła prowadzenie 1:0 w meczu z Bayernem. Fotorzepa
Zespoły Chelsea Londyn i AC Milan są blisko awansu do półfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Chelsea i Milan w rewanżowych spotkaniach 1/4 finału mogą pozwolić sobie nawet na jednobramkową porażkę. Trudno przypuszczać, by świetnie grający w obronie lider ekstraklasy angielskiej zmarnował wielką szansę na półfinał. Wydaje się też, że w 1/2 finału jest już AC Milan.

CHELSEA Londyn - BAYERN Monachium 4:2 (1:0)

Bramki: Cole (4), Lampard 2 (59, 70), Drogba (81) - Schweinsteiger (52), Ballack (90-karny)

W 4 minucie Damien Duff zgrał piłkę do Joe Cole'a, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od nogi brazylijskiego obrońcy Bayernu, Luzio, czym kompletnie zaskoczyła bramkarza gości Olivera Kahna.

W drugiej części gry na boisku pojawił się utalentowany 20-letni pomocnik Bayernu Bastian Schweinsteiger i w 52 minucie znalazł się tam, gdzie powinien.

Po rzucie wolnym dla Bayernu w wykonaniu Michaela Ballacka piłka odbiła się od muru. Poprawkę Ze Roberto obronił bramkarz Chelsea Petr Cech, ale do piłki dopadł niepilnowany Schweinsteiger i bez problemów wyrównał na 1:1.

Jednak siedem minut później było już 2:1 dla Chelsea. Po długim podaniu Didier Drogba zgrał piłkę głową do Franka Lamparda, który strzałem z lewej nogi z 18 metrów tuż przy słupku zaskoczył Kahna.

Pomocnik Chelsea drugi raz błysnął w 70 minucie, gdy po dośrodkowaniu przyjął piłkę na pierś, obrócił się i posłał ją w długi róg bramki lidera niemieckiej ekstraklasy. Niemców dobił rozgrywający w drugiej połowie bardzo dobry mecz Drogba.

AC MILAN - INTER Mediolan 2:0 (1:0)

Bramka: Stam (45), Szewczenko (74)

W ostatniej akcji pierwszej połowy, po dośrodkowaniu Andrei Pirlo obrońca Milanu Jaap Stam przeskoczył w polu karnym Ivana Cordobę i strzałem głową z sześciu metrów zdobył bramkę.

W 74 minucie z sześciu metrów Andrij Szewczenko strzelił swego czwartego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów.