MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcą aresztować znanego boksera: "Z sutenerstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu"

wie
Anna Kaczmarz
Znany bokser nagradzany za sukcesy w kategorii wagowej superciężkiej, Marcin R. został zatrzymany przez policję w związku ze śledztwem dotyczącym czerpania korzyści z prostytucji- dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Wcześniej w tej samej sprawie zarzuty usłyszały 3 inne osoby.

AKTUALIZACJA

Obu podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby poprzez pobieranie opłat za tzw. ochronę. Przyjęto, że podejrzani zajmowali się tym procederem od stycznia 2015 roku do stycznia 2017 roku na terenie powiatu kościerskiego i kartuskiego oraz uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu - mówi prok. Tatiana Paszkiewicz, która zaznacza, że obaj mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Wobec 25-latka śledczy zastosowali poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji, a wobec 39-latka do sądu skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie, który ma zostać rozpatrzony w środę.
Jak pisaliśmy wcześniej, nieoficjalnie udało nam się ustalić, że drugi z zatrzymanych to znany bokser w kategorii wagowej superciężkiej, Marcin R.

Według ustaleń prokuratury sutenerzy mieli pobierać od 300 do 500 złotych tygodniowo od każdej ze świadczących usługi seksualne osób, a zarzutami objęte zostały 3 takie osoby.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

- Dwóch mężczyzn zostało dziś zatrzymanych w Kościerzynie w związku ze sprawą prowadzoną przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. W tym postępowaniu zarzuty zostały przedstawione wcześniej już 3 osobom - dwóm obywatelom Bułgarii i jednej Polce, a dotyczyły m.in. czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji - relacjonuje prok. Tatiana Paszkiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledztwo w sprawie Michalczewskiego przedłużone

Jakie zarzuty zostaną przedstawione zatrzymanym, prokuratura na razie nie informuje. Jak udało nam się ustalić wśród zatrzymanych jest znany pięściarz Marcin R. Jednak prokuratura oficjalnie nie potwierdza tej informacji: - Jeden z zatrzymanych ma 39 lat, drugi to 25-latek - ucina rzeczniczka prasowa gdańskiej "okręgówki".

Kobiety miały świadczyć usługi przez prawie 10 lat przy drogach na Pomorzu oraz w województwach kujawsko-pomorskim i opolskim. Wśród pokrzywdzonych są dwie Bułgarki i jedna Polka w wieku od 28 do 32 lat. Dwaj zatrzymani we wtorek rano mieszkańcy Kościerzyny jeszcze tego samego dnia zostaną przesłuchani w prokuraturze i usłyszą zarzuty.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Mariusz Pudzianowski: Tyberiusz poczuje, co to ból

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Chcą aresztować znanego boksera: "Z sutenerstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu" - Dziennik Bałtycki

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński