Najwięcej jest przedstawicieli lekkiej atletyki. Takich osób jest pięć. Kolejną dyscypliną najliczniej reprezentowaną jest koszykówka. Trzy wyróżnione osoby ją uprawiają.
W gronie laureatów po dwóch reprezentantów ma piłka nożna, pływanie i siatkówka, a po jednym zapasy i tenis stołowy.
W środę w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się Bal Młodego Sportowca podczas którego wręczono wyróżnienia.
Zdjęcia z Balu Młodego Sportowca 2018 w Stargardzie zobacz na: stargard.naszemiasto.pl.
Championi 2017:
MATEUSZ De WEYHER
koszykarz, rocznik 2001
- I miejsce w rozgrywkach Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów
- podczas Ogólnopolskich turniejów nominowany do "pierwszych piątek"
- podczas Ogólnopolskich turniejów nominowany do "pierwszych piątek"
oraz wyróżniany nagrodą dla najlepszego obrońcy
- członek reprezentacji województwa w Mistrzostwach Polski Województw
VII miejsce
Absolwent Gimnazjum Nr 4 , uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych
Trener Michał Trypuć
MICHAŁ DZIDECZEK
lekkoatleta, rocznik 2002
- IV miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m
- IV miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 2000m
- posiada III klasę sportową
Uczeń Szkoły Podstawowe Nr 10 (Gimnazjum Nr 3)
Trener Zbigniew Krzysiek
GABRIELA GAŁAGUZ
pływaczka, rocznik 2002
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa na dystansie 100m stylem dowolnym
- Finalistka Mistrzostw Polski na dystansie 50 i 100m stylem dowolnym oraz 100 i 200m stylem zmiennym
- Wielokrotna medalistka zawodów z cyklu Grand Prix Województw
Zachodniopomorskiego i Lubuskiego
- dwa złote medale w międzynarodowych zawodach w Stralsundzie
- posiada II klasę sportową dla kategorii wiekowej 15, 16, 17/18 lat
Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 11
Trener Zbigniew Markiewicz
GABRIELA JAGIEŁKA
lekkoatletka, rocznik 2001
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa
- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
- VIII miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w rzucie młotem podczas Małego
Memoriału im. Janusza Kusocińskiego
- członkini kadry województwa
- posiada III klasę sportową
Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 11 (Gimnazjum Nr 4)
Trener Bartosz Gołdyn
SARA KOMAR
siatkarka, rocznik 2002
- przyjmująca zespołu kadetek
- III miejsce w Lidze Kadetek Województwa Zachodniopomorskiego
- II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek w Pyrzycach
- II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Czaplinku
- II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek z okazji Dnia niepodległości w Czaplinku
- reprezentuje KS Spójnia w rozgrywkach II ligi
Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 11
Trener Blanka Lachowicz
ZUZANNA KOMISARCZYK
lekkoatletka, rocznik 2002
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa
- VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszy U18 w rzucie młotem
podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
- członkini kadry województwa
- posiada II klasę sportową
Absolwentka Gimnazjum Nr 4 uczennica I Liceum Ogólnokształcącego
Trener Marek Różyczka
OLIWER KOROLCZUK
koszykarz, rocznik 2002
- podstawowy zawodnik drużyny kadetów Spójni Stargard;
- wybrany do Pierwszej Piątki Turnieju "Łódeczka Cup" w Łodzi;
-wybrany do Pierwszej Piątki Memoriału Romana Zamiary w Bydgoszczy;
-wszechstronny zawodnik grający na wielu pozycjach;
-czołowy strzelec Ligi Zachodniopomorskiej Kadetów ze średnią 16,6 punktów na mecz
-wraz z drużyną kadetów Spójni na pierwszym miejscu w Lidze Kadetów z kompletem
zwycięstw
Uczeń klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej Nr 11
Trener Przemysław Mardosiewicz
JAKUB MATWIEJCZYK
zapaśnik, rocznik 2005
- XVIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS
- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików
- posiada III klasę sportową
- członek kadry województwa młodzików
Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5
Trener Krzysztof Mądrowski
PAWEŁ MISIASZEK
lekkoatleta, rocznik 2001
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszy U18 w rzucie młotem
podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
- członek kadry narodowej
- posiada II klasę sportową
Absolwent Gimnazjum Nr 4 uczeń I Liceum Ogólnokształcącego
Trener Marek Różyczka
MATEUSZ MODRZEJEWSKI
lekkoatleta, rocznik 2002
- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski U16 w rzucie młotem podczas Małego
Memoriału im. Janusza Kusocińskiego
- członek kadry wojewódzkiej
- posiada III klasę sportową
Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 10 (Gimnazjum Nr 3)
Trener Marek Różyczka
OLIWIA MOLENDA
siatkarka, rocznik 2002
- atakująca zespołu kadetek, zdobywa średnio 15 punktów w meczu
- III miejsce w Lidze Kadetek Województwa Zachodniopomorskiego
- II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek w Pyrzycach
- II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Czaplinku
- wybrana najlepszą zawodniczka Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Baniach
- II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek z okazji Dnia niepodległości w Czaplinku
- reprezentuje KS Spójnia w rozgrywkach II ligi
Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 11
Trener Blanka Lachowicz
KONRAD MUCHA
koszykarz, rocznik 2001
- I miejsce w rozgrywkach Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów
- trzeci strzelec drużyny juniorów ze średnią 10,5 punktu na mecz oraz 3,3 asyst
- wielokrotnie nominowany do "pierwszych piątek" turniejów
- członek reprezentacji województwa w Mistrzostwach Polski Województw
Absolwent Gimnazjum Nr 4 , uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych
Trener Michał Trypuć
PAWEŁ PELIKAN
piłkarz nożny, rocznik 2002
- gra na pozycji - środkowy obrońca
- podstawowy zawodnik drużyny juniorów młodszych
- nominowany do treningów z juniorami starszymi,
Uczeń klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej Nr 3
Trener Mateusz Rzepecki
TOMASZ PURCZYŃSKI
piłkarz nożny, rocznik 2002
- gra na pozycji - środkowy pomocnik
- podstawowy zawodnik drużyny juniorów młodszych
- nominowany do treningów z juniorami starszymi,
Uczeń klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej Nr 3
Trener Mateusz Rzepecki
ADRIAN TURAŁA
pływak, rocznik 2003
- dwukrotny srebrny medalista letnich mistrzostw okręgu
- finalista B Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
- wielokrotny medalista zawodów wojewódzkich
- pięciokrotny złoty medalista międzynarodowych zawodów w Stralsundzie
- posiada II klasę sportową dla kategorii wiekowej 14, 15, 16 lat
Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 11
Trener Zbigniew Markiewicz
HUBERT WAJDA
tenisista stołowy, rocznik 2003
- II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów,
- I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kadetów
w grze podwójnej,
- III miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów,
- III miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów,
- podstawowym zawodnikiem drugiego zespołu KS ATS w rozgrywkach IV ligi
Uczeń Szkoły Podstawowej w Bierzwniku
Trener Janusz Wojtaś
Zobacz też wideo: Piotr Fronczewski w spektaklu "Edukacja Rity" w SCK
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?