Centrum Poligrafii Pavone, materiały reklamowe, ale też wsparcie i rozwój osób z niepełnosprawnością

Artykuł sponsorowany Centrum Poligrafii Pavone
Udostępnij:
Działalność Spółdzielni Socjalnej Razem Mocni, a w szczególności jej gałęzi, którą jest branża poligraficzna w Centrum Poligrafii Pavone, weszła na rynek we wrześniu 2017 r. Decyzja o rozpoczęciu działań w formie spółdzielni socjalnej została podyktowana działalnością społeczną jej członków.

Jak mówią - od lat wspierają osoby z niepełnosprawnościami w Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem, zarówno społecznie, jak i zawodowo. Uruchomienie miejsca, w którym osoby z niepełnosprawnościami znajdą dla siebie przyjazną przestrzeń do samodzielności i aktywności zawodowej, było dla nich naturalne. Tym bardziej, że kierunek, w jakim zaplanowano działania, był ściśle związany z zawodową działalnością prezes spółdzielni Anny Storek, czyli z szeroko rozumianą poligrafią.

Oferta Centrum Poligrafii Pavone jest bardzo szeroka. Począwszy od projektowania i składu graficznego, skończywszy na gotowym produkcie. Zespół poleca cały wachlarz produktów reklamowych: wizytówki, ulotki, plakaty, foldery, teczki ofertowe, papiery firmowe, banery, rollupy oraz szeroką gamę gadżetów reklamowych, takich jak: długopisy, smycze, notesy, torby, balony, koszulki. Wszystko z indywidualnym, personalizowanym nadrukiem. Całą ofertę można znaleźć na www.pavone.pl.

- Zainteresowanie produktami zależy od tego, kim jest klient – wyjaśnia zespół. - W przypadku klientów firmowych największym zainteresowaniem cieszą się reklamy wielkoformatowe oraz ulotki i foldery. Reklama wielkoformatowa pozwala klientom przy jednym nakładzie finansowym dotrzeć do dużej liczby klientów. Przy reklamie w formie ulotki i folderów można natomiast uszczegółowić swoją ofertę, co za tym idzie - zawęzić grupę odbiorców do tych, którzy są zainteresowani konkretnymi usługami. W przypadku klienta indywidualnego największym zainteresowaniem cieszą się gadżety z indywidualnym nadrukiem, które można ofiarować najbliższym osobom - koszulki, fotoramki, torby, kubki i wiele innych. Specjaliści przy współpracy z klientem starają się wykorzystywać swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie prezes spółdzielni. Pomagają też w wyborze najkorzystniejszej dla klienta formy reklamy.

Co klienci cenią we współpracy z działalnością? - To bardzo subiektywna ocena i trudno mi się do niej odnieść, ale wydaje mi się, że najbardziej doceniają możliwość bezpośredniego kontaktu, doradztwa, pomocy przy projekcie i sugerowaniu, co byłoby dla nich najlepsze – mówi Anna Storek. - Powstało w Polsce wiele drukarni internetowych, w których być może dany produkt można zamówić taniej, ale u nas na miejscu, oko w oko można wszystko skonsultować, sprawdzić próbny wydruk i podjąć decyzje co do ostatecznego kształtu materiałów, które będą wizytówką. Mamy wspaniałą, przyjazną atmosferę i to od klientów wielokrotnie słyszeliśmy. A ponad wszystko cenimy profesjonalizm i wysoką jakość obsługi oraz terminowość i tego się trzymamy.

Spółdzielnia Socjalna niedługo planuje rozwinąć drugą gałąź działalności. Będzie to branża z dziedziny rehabilitacji, sportu i zdrowego stylu życia - Bona Vida. Członkowie spółdzielni podejmują już działania w tej kwestii, opracowują szczegółowy biznesplan prowadzenia tej branży i mają nadzieję rozwinąć ją przynajmniej w takim stopniu, jak poligrafię.

- Dzięki solidnej pracy dotarliśmy do wielu zadowolonych klientów, którzy poprzez polecanie nas udowadniają nam, że pracujemy dobrze, i z tego mamy największą satysfakcję – mówią przedstawiciele zespołu. - Co do branży biznesowej, trudno liczyć na dyplomy od zadowolonych klientów. Natomiast jako podmiot społecznie odpowiedzialny działamy prężnie na gruncie pomocy i wsparcia osób potrzebujących. I tak tworzymy spółkę społeczną w naszej siedzibie na Hołdu Pruskiego 8, w której rękodzielnicy z naszego regionu mogą wystawić swoje prace. Prowadzimy warsztaty poligraficzne dla osób z niepełnosprawnościami, pokazując, że w prosty sposób mogą stworzyć swój mały biznes i ucząc ich tego. Wspieraliśmy też szpitale w okresie pandemii, drukując potrzebne materiały, naklejki, plakaty, tablice - otrzymaliśmy podziękowanie od dyrekcji kilku z nich oraz wojewody zachodniopomorskiego. - W ostatnim czasie, po wybuchu wojny na Ukrainie, angażujemy się w pomoc obywatelom Ukrainy – dodaje Anna Storek. - Drukowaliśmy bezpłatnie kolorowanki dla dzieci, a obecnie podręczniki do nauki języka polskiego. To jest to, z czego ja jako prezes jestem najbardziej dumna, że mimo ogromu pracy nad utrzymaniem działalności w trudnych warunkach - pandemii i teraz kryzysu gospodarczego - potrafimy po godzinach pracy zakasać rękawy i pomagać tam, gdzie jest taka potrzeba.

Anna Storek Prezes Spółdzielni Razem Mocni
tel. 515 019 027
www.pavone.pl. oraz www.facebook.com/pavone.centrum.poligrafii
drukpavone@gmail.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie