Maciej Pietrasik
Cracovia wygrała z Hutnikiem Kraków 4:0.
Cracovia wygrała z Hutnikiem Kraków 4:0. Andrzej Banas / Polska Press
Centralna Liga Juniorów U-18. Po serii sześciu zwycięstw z rzędu pogromców znaleźli młodzi piłkarze Górnika Zabrze. Potknięcie rywali wykorzystało Zagłębie Lubin będące teraz samodzielnym rywalem. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Cracovia, która dopiero po raz drugi w tym sezonie zdobyła komplet punktów.

Od dłuższego czasu ton rozgrywkom Centralnej Ligi Juniorów U-18 nadawały zespoły Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze. Drużyna ze Śląska miała serię sześciu wygranych spotkań z rzędu, lecz w miniony weekend ta passa już się zakończyła. Dość niespodziewanie Górnik uległ bowiem na własnym boisku plasującej się w połowie tabeli Arce Gdynia. Goście zwyciężyli 2:0, przesądzając o losach spotkania w drugiej połowie.

Zagłębie wykorzystało potknięcie najgroźniejszego rywala i obecnie już samodzielnie znajduje się na pozycji lidera. "Miedziowi" bez większych problemów zgarnęli trzy punkty w meczu z Lechem Poznań. Wszystko było jasne już w pierwszej połowie, gdy lubinianie zdobyli trzy bramki w ciągu zaledwie pięciu minut. "Kolejorz" odpowiedział tylko jednym trafieniem i po porażce spadł do dolnej połówki tabeli.

Na trzecie miejsce awansowała za to warszawska Legia. Piłkarze ze stolicy już po dwóch minutach przegrywali na własnym boisku z Gwarkiem Zabrze 0:1, lecz błyskawicznie wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie. Legioniści dzięki zwycięstwu wyprzedzili Koronę Kielce. Obrońcy tytułu mieli nawet szansę zostania wiceliderem, tylko zremisowali jednak 1:1 z UKS-em SMS-em Łódź.

Bardzo ważne trzy punkty zgarnęli piłkarze Cracovii, którzy mierzyli się w derbach z Hutnikiem Kraków. Oba zespoły to najsłabsze drużyny w Centralnej Lidze Juniorów U-18 i przed tą serią gier miały na koncie tylko jedno zwycięstwo. "Pasy" miały jednak przy tym jeszcze trzy remisy, a Hutnik same porażki. W bezpośrednim spotkaniu Cracovia zwyciężyła bardzo pewnie - 4:0. Nadal jest przedostatnia, lecz jej strata do bezpiecznego miejsca znacznie się zmniejszyła.

Tuż nad strefą spadkową znajduje się inny krakowski zespół, Wisła. "Biała Gwiazda" dość niespodziewanie urwała w Szczecinie punkty Pogoni i zremisowała z "Portowcami" 1:1. Bardzo przekonujące zwycięstwo w Białymstoku odniósł natomiast Śląsk Wrocław. Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu wpakowali rywalom pięć bramek, tracąc tylko jedną. Na wyjeździe z Escolą Varsovia Warszawa wygrała za to Lechia Gdańsk.

W następnej serii gier zdecydowanie najciekawiej zapowiada się starcie liderującego Zagłębia z czwartą Koroną Kielce - ten mecz zaplanowano na sobotnie przedpołudnie, rozpocznie się już o godzinie 11:00. Tego samego dnia Górnik Zabrze pojedzie do Łodzi na mecz z UKS-em, a Legia wybierze się do Krakowa na spotkanie z Wisłą. Interesująco powinno być również w derbach Pomorza między Lechią i Pogonią. W niedzielę ważne mecze czekają drużyny ze strefy spadkowej - Gwarek Zabrze podejmie Jagiellonię, a Hutnik Kraków Escolę Varsovia Warszawa.