Cenne wyjazdowe zwycięstwo Błękitnych

Trener Krzysztof Kapuściński znów kierował zespołem z ławki rezerwowych.
Trener Krzysztof Kapuściński znów kierował zespołem z ławki rezerwowych. Andrzej Szkocki/archiwum
Stargardzianie pokonali 2:1 na wyjeździe Legionovię Legionowo. To ich pierwsze zwycięstwo od pięciu spotkań.

W roli trenera gości znów wystąpił Krzysztof Kapuściński, który ostatnio oddał się do dyspozycji zarządu, ale władze klubu nie przyjęły jego rezygnacji.

Bramki w Legionowie padały dopiero po przerwie. Wynik otworzył w 56. minucie Michał Magnuski. 13 minut później podwyższył Maciej Więcek.

W 77. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową po trafieniu Rafała Jankowskiego z rzutu karnego.

Dzięki tej wygranej Błękitni awansowali na 16. miejsce w tabeli. W tym roku rozegrają jeszcze dwa mecze awansem z rundy wiosennej. W najbliższą sobotę jadą do Kołobrzegu na derby z Kotwicą.

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 1:2 (0:0)
Bramki:Jankowski (77-karny) - Magnuski (56), Więcek (69).
Błękitni: Ufnal - Siwek, Liśkiewicz, Baranowski, Gutowski, Więcek, Bednarski, Flis (90 Piskorz), Wiśniewski, Magnuski (82 Gajda), Okuszko (61 Wojtasiak).