Cenna wygrana Floty Świnoujście

dc
Po trzech meczach bez strzelonego gola piłkarze Floty Świnoujście pokonali u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0) w meczu I ligi.

Zrobili to na oczach kibiców w całej Polsce, bowiem spotkanie było transmitowane przez TVP Sport.

W pierwszej połowie lekką przewagę mieli goście. Druga rozpoczęła się dobrze dla Floty. W 51 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Przemysława Pietruszkę i dwóch kolejnych podaniach, niepilnowany w polu karnym Podbeskidzia Arkadiusz Sojka strzałem z woleja zdobył prowadzenie.

Na 2:0 podwyższył w 69 minucie Ireneusz Chrzanowski. Po rzucie rożnym i przedłużeniu piłki głową futbolówka trafiła do stojącego za polem karnym nie pilnowanego Chrzanowskiego. Ten spokojnie przymierzył i strzałem wewnętrzną częścią buta z pierwszej piłki umieścił ją w rogu bramki Podbeskidzia.