MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CBŚ zatrzymało prezesa parabankowego centrum w Stargardzie

Emilia Chanczewska
CIO działa w Stargardzie, przy ul. Skarbowej, obok Sex Shopu. Jest na czarnej liście ostrzeżeń publicznych.
CIO działa w Stargardzie, przy ul. Skarbowej, obok Sex Shopu. Jest na czarnej liście ostrzeżeń publicznych. Emilia Chanczewska
35-letni stargardzianin Robert O., prezes parabankowego Centrum został zatrzymany przez CBŚ.

Do zatrzymania doszło wczoraj. Trwają czynności prokuratorskie z jego udziałem.

Dziś postawiono mu dwa zarzuty: prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia oraz przedstawienia w Krajowym Rejestrze Sądowym nieprawdziwych informacji, dotyczących Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego.

- Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe w Stargardzie zostało wpisane na listę ostrzeżeń publicznych prowadzoną przez KNF - mówiła w sierpniu na łamach "Głosu Szczecińskiego" Katarzyna Mazurkiewicz z urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie.

- Zadaniem ostrzeżeń publicznych jest zwrócenie uwagi potencjalnym klientom, że pewne podmioty funkcjonujące na rynku finansowym nie mają stosownego zezwolenia. Środki finansowe powierzone takim podmiotom nie podlegają ochronie, np. Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co ma miejsce w przypadku instytucji bankowych, czy też systemu rekompensat w przypadku domów maklerskich.

Szanowni Inwestorzy - czytamy na internetowej stronie CIO. - Z powodu nieobecności Prezesa spotkanie inwestorów zaplanowane w dniach 18-19.09.2012 zostają odwołane. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński