MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CBA i wykwintne dania. Nowe fakty w sprawie pl. Orła Białego w Szczecinie

Oskar Masternak
Centralne Biuro Antykorupcyjne zbada sprawę konfliktu interesów w związku z konkursem na zagospodarowanie pl. Orła Białego w Szczecinie. Wniosek taki złożył prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

To kolejny wątek w sprawie budzącego kontrowersje konkursu na zagospodarowanie placu Orła Białego. Uwagę wielu obserwatorów skupiła osoba Marka Orłowskiego, który jest jednym z autorów zwycięskiej koncepcji i za razem szefem szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, będącego współorganizatorem konkursu.

Sprawę zgłosił do UZP Igor Podeszwik z inicjatywy „Nowy Szczecin”.

- Zarzuty Pana wniosku wskazują na wystąpienie w sprawie konfliktu interesów. Uprzejmie informuję iż Pana wniosek został przekazany do Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie - informuje Katarzyna Tyc-Okońska, zastępca dyrektora Departamentu Kontroli Doraźnej Urząd Zamówień Publicznych.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

Brat radnej gościł komisję

Drugą, budzącą wiele wątpliwości sprawą są rodzinne interesy radnej Jolanty Balickiej, której brat jest właścicielem popularnej restauracji znajdującej się przy pl. Orła Białego.

W opinii komentatorów zwycięska koncepcja przebudowy uprzywilejowuje właścicieli istniejących wokół placu restauracji oraz znajdujące się tam banki.

Teraz doszedł do tego fakt, że cała komisja konkursowa podczas trzydniowych obrad posilała się w restauracji prowadzonej przez brata pani radnej.

Wynika to z zamówienia dostępnego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Siedmioosobowa komisja podczas trzech dni miała zapewnioną kawę z deserem oraz dwudaniowy obiad. W sumie na ugoszczenie komisji zostało wydane trzy tysiące złotych.

- Od Jolanty Balickiej oczekuję wyłączenia się z jakiegokolwiek postępowania ws. Placu Orła Białego - mówi Mieszko Czarnecki, który jako pierwszy wskazał na rodzinne powiązania radnej z restauratorem.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Nowy projekt pl. Orła Białego, stare problemy. Wybór sądu ko...

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński