Cały weekend w Szczecinie był pełen karate [GALERIA]

Międzynarodowa Gala Karate Profesjonalnego WUKF odbyła się w Szczecinie po raz drugi.

Na galę zapraszani są najlepsi zawodnicy sklasyfikowani na topowych miejscach rankingu Karate Profesjonalnego Światowej Unii Federacji Karate-Do. Po raz drugi jedną z największych gwiazd miał być Włoch Daniele Spremberg. W walce wieczoru mierzył się z Anglikiem Leonem Gordonem. I to zawodnik z Wysp wygrał 2-1.

We wcześniejszych starciach w kumite wagi lekkiej Wiktor Adamski pokonał przez techniczny nokaut Barry’ego McAnulty’ego z Irlandii. Z kolei w kata juniorów Emil Landmose z Danii pokonał 5:0 Portugalczyka Joao Casimiro. W kategorii kata seniorek Dunka Laura Helsted wygrała 5:0 z Darią Węcławiak. Ciekawie zapowiadało się też starcie Charlie Collinsa z Adrianem Fułkiem. Anglik wygrał przez TKO.

Marcin Parcheta kolejną gwiazdą gali FEN w Szczecinie [GALERIA]

Nie tylko sobotni wieczór stał pod znakiem karate. Od rana w hali przy ul. Twardowskiego toczył się Puchar Polski, a kolejnego dnia odbywał się Turniej Nadziei.

- Cały weekend wypadł bardzo udanie, oprócz najlepszych zawodowców, mieliśmy w tym czasie okazję obejrzeć również 180 zawodników startujących w I Pucharze Polski UWK oraz blisko 100 karateków w 12. Turnieju Nadziei w Karate WUKF - powiedział Paweł Bombolewski, przewodniczący Komisji Karate Profesjonalnego Światowej Unii Federacji Karate-Do (WUKF). - Jeśli chodzi o galę, cieszy styl w jakim walczyli zawodnicy, agresywniejszy niż na WUKF 1 rozegranym w lutym.

Bohaterem FEN 27 będzie mistrz wagi lekkiej - Mateusz "Chińczyk" Rębecki.

Szczecin głodny MMA. Bilety na styczniową galę FEN 27 idą ja...